23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Adamlık cinsiyet meselesi değil !

Hayrullah Demiray

05 Ağustos 2019 tarihli yazısı

Bu sözü birçok kez duymuştum ama bir filmde duyunca, söyleniş biçimi ve söylenme maksadından dolayı çok etkilendim. Gerçekten de adamlık, adam olmak başka bir şey cidden emek istiyor, yürek istiyor.

“Herkes adam olabilir mi ya da her gördüğüne adam diyebilir misin?” Asıl soru bu.

Gerçekten de birçok defa duyduğumuz bazı özlü sözler vardır ya da tarihte yaşanmış bazı örneklerden alıntı yapılır. Bir gün bir baba oğluna adam olamazsın diyor o da gidip padişah, kral ya da bir ülkeye yönetici oluyor.

Sonra bulunduğu durumu babasına göstermek için olacak babasını ayağına çağırıp; bak baba sen adam olamazsın dedin ben de bugün en yüksek makama geldim.

Babası diyor, evladım ben sana padişah, kaymakam ya da vali olamazsın demedim adam olamazsın dedim. Adam olsaydın beni ayağına çağırmazdın. İşte buradan bir şeyler çıkartabilirsek ne mutlu bizlere.

Bugün hangi makamda olursanız olun. İster memur ister amir ister başkan ister hakim, savcı ister futbolcu ister sanatçı ister doktor ister avukat ister işçi ister esnaf ister sanayici ister tüccar ister iş adamı ister siyasetçi ister vekil ister. Ne olursan ol ama adam olmak başka bir şey. Diyeceğim o ki; adamlığın gerçekten cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesi olduğunu yaşadığım. Şu süreçte daha iyi ve net anladım. Çok hayal kırıklıkları yaşadım ama en azından adam görünüp adam olmayanlardan ve adamlıktan nasip almayanlardan olmadım.

Saygılarımla … 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem