20 Ağustos 2019 Salı
Bellona
Sabahattin Yamak

Sabahattin Yamak

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yeniye dair

Sabahattin Yamak

19 Nisan 2019 tarihli yazısı

İnsan için yeni yaş sermayenin tükenmesi anlamına gelirken, kurumlar için sermayeye, tecrübe, bilgi, kurumsallaşma, marka değerinin artması ve belki de en önemlisi kendi geleneğini oluşturması demektir. Bugün Bizim Yaka Gazetesi yeni bir yılını daha doldururken, ilkesel duruşu ve kente dair katkılarından dolayı tebrik etmek lazım.

Gazetecilik hakikaten zor meslek gruplarından biridir. Her gün zamanla yarışırcasına, bilgiyi toplayıp, derleyip, ince eleyip, sık dokuduktan sonra en az hata ve eksikle okuyucuya sunmanız gerekiyor. Çünkü sunacağınız bilgi kişileri, toplumları derin bir şekilde olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Hele ki günümüzde artık birçok şeyin medya algısı üzerinden yapıldığı gördükçe, bu da bu işi icra edenlerin sorumluluk bilinçlerinin ne kadar önemli olması gerektiğini ortaya koymaktadır. Gazetenin yayınlarında bu hassasiyetleri gözettiğini kent ve kamuoyu şahitliğini yapmaktadır.

“Marifet iltifata tabidir, iltifatsız marifet zayidir” der büyüklerimiz. Bu minvalde, bizleri bu güzel aile ile buluşturup yazmaya teşvik eden, Hayrullah DEMİRAY’ a, sonradan tanışmanın nasip olduğu naif üslubuyla, beyefendi kişiliğiyle Ozan ÖZGENÇ ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etmek en temel vazifemizdir.

Başta şahsım ve temsil ettiğim camia adına gazetemizin yeni yaşını kutlar, başta kentimiz, ülkemiz, tüm mazlum coğrafyalar ve 8 milyar insanlık alemi adına hayırlı yayınlar yapmasını Allahtan dilerim..

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem