18 Temmuz 2019 Perşembe
Ertekin Akbulak

Ertekin Akbulak

bizimyakagazetesi@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hayallerimiz hedeflerimiz oldu

Ertekin Akbulak

19 Nisan 2019 tarihli yazısı

Gelişen ve büyüyen Bizim Yaka ailesinin bir ferdi olarak, değerli Kocaeli kamuoyuna yönelik bu ilk sözlerime içten bir merhaba ile başlamak istiyorum.

Kocaeli milletvekili aday adayı olduğum dönemde tanıştığım Bizim Yaka ailesi ile beraber organizasyonlar ve bunun gibi birçok alanda ortak çalışmalarda bulunduk. Bu vesile ile gazete sahibi Sayın Hayrullah Demiray ve Genel Yayın Yönetmeni Sayın Semrel Aşçı ile dostluğumuz gelişti. Medya sektörüne olan ilgim doğrultusunda yaptığım ortaklık teklifini iki değerli ismin kabul etmesiyle, hayalim olan bu sektöre giriş yapmış oldum.

        Kocaeli’de kendi sektöründe önemli bir yerde bulunan, başyazarı Sayın Galip Ataman, Yazı İşleri Müdürü Sayın Ozan Özgenç gibi önemli isimleri bünyesinde bulunduran, bunlara ilaveten samimi ve çalışkan personelleri ile başarıyı kovalayan Bizim Yaka gazetesine dahil olmak, benim için ayrı bir şans diye düşünüyorum.

    Var olan bu başarılı ekiple daha büyük başarılara nasıl imza atılır diye yola çıkarak, bunun çalışmasına şimdiden başladık.  Hedefi daima büyük ve uzakta görüp kovalayan başarısızlığı asla kabul etmeyen yapım doğrultusunda gazetemize ne katabilirim, daha ileriye nasıl taşıyabilirim hesabı yapıp bu doğrultuda çalışmalara hızlı bir şekilde başladım.

     Kocaeli’de her bir bireyin merakla takip ettiği çağdaş, güvenilir ve dürüst haberciliğin merkezi yapacağımız gazetemizin, kısa zaman içinde Kocaeli’nin en ücra köşesinde aranan, okunan bir gazete olabilmesi için gerekli Ar-Ge çalışmalarını başlattık. Bu doğrultuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan maddi manevi tüm ekibimizle beraber şimdiden kolları sıvadık.

    Basılı gazetemiz Kocaeli’de her kesim tarafından okunurken, internet sitemizi Kocaeli sınırlarını aşıp, Marmara Bölgesi ve tüm ülkede okunacak duruma getireceğiz. Hayallerimiz hedeflerimiz olmuş, bu doğrultuda koşuyoruz. İnşallah çalışmalarımızın, emeğimizin karşılığını fazlası ile alacağız.

Tecrübeli isimlerle aynı çalışma ortamında olmak, hayallerine hayallerimizi katmak bu doğrultuda ekip olarak çalışmak işin ayrı şevk veren tarafı. Bugüne kadar yaptığım her işte başarıyı kovalayan, ciddiyetle işine sarılan, ülke ve  millet menfaatlerini ön planda tutan biri olarak, gazetemizin bu idealler doğrultusunda çizgisinden şaşmadan ilelebet yaşayacak bir kurum olacağını gururla söyleyebilirim.

Bu vesileyle benim başlangıcıma denk gelen, Bizim Yaka gazetesinin 9. yaşını kutluyor, birlikte nice başarılı seneler diliyorum.

***

Ertekin Akbulak kimdir?

Ertekin Akbulak, 1975’te Kars Sarıkamış’ta, 5 çocuklu mütevazi bir ailenin ferdi olarak dünyaya geldi.

1978’te ailesiyle Kocaeli’ye yerleşti.  İlk, orta ve liseyi Derince’de bitirdi.

Babasını erken yaşta kaybedince, çalışma hayatına da erken yaşta başladı. Birçok sektörde mücadelenin ardından, 21 yıldır faaliyet gösterdiği gemi sektörüyle tanıştı.

ERG Design Ltd.şti. adlı firmasıyla, gemi iç dizayn ve gemi yapım alanında faaliyetlerine devam ederken, alanında ciddi bir kaç firmadan biri olan şirketle istihdama da önemli katkı sağlamaktadır.

Siyasi ve sosyal alanda boş durmayan, aktifliği seven, vatan millet yararına hizmetlere önem veren biri olarak birçok STK ile iş birliği içinde oldu. 

Kocaeli Kars İli Derneği  Başkanlığı,

15 Temmuz Demokrasi Gazileri, Terör Mağdurları ve Şehitleri Derneği Genel Sekreterliği,

Kocaeli Amatör Sporlar Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği

Plajyolu Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve altı çocuk babası olan Akbulak, gençliğe verdiği ayrı önem doğrultusunda, birçok genç grupla güzel işlere imza atmaktadır.

Son olarak Bizim Yaka gazetesinin ortaklarından biri olarak medya sektörüne dahil olan Akbulak, “Ortağı olduğum bu güzide gazetenin ideallerimle bağdaşması, çalışanların ve ortaklarımın hedefleri ile hedeflerimin kesişmesi, aynı duygu ve düşünceleri paylaşmaları, en büyük kârım diye düşünüyorum.” diyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem