18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Umut tacirliğini bırakın!

Hayrullah Demiray

19 Şubat 2019 tarihli yazısı

Devlet Bahçeli’ye göre, ülke meselesi olan “af konusu” ortaya atılalı çok uzun süre oldu. 24 Haziran seçimlerinden önce ortaya atılan konuda bir türlü nedense bir arpa boyu yol alınmadı.

Bırakın yol almayı birileri hayal tüccarlığına başladı. Özellikle MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü başta olmak üzere bazı isimler de yaptıkları paylaşımlarla tepki toplamaya başladı.

AK Parti içersinde bazı isimler de özellikle Numan Kurtulmuş ve onun gibi düşünen Devlet Bahçeli’den rahatsız olan isimler af ya da ceza indirimi konusunun özellikle yerel seçim sonrasına kalacağını vurguluyor.

Oysa MHP’li isimler, mutlak suretle genel seçim öncesi olamayan tasarının, yerel seçim öncesi çıkacağından çok emindiler.

Görünen o ki her türlü yasa meclisten çıkıyor. Bazı konular Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile çıkıyor, lakin MHP’nin seçim beyannamesine koyduğu konuların başında gelen ceza infaz yasası ya da af konusunda bir arpa boyu yol alınmaması hem mahkumları hem de yakınlarını derinden yaralamaktadır. İnsanların psikolojisini bozan paylaşımlar da ayrı bir olay.

Bu da birilerinin umut tacirliğine mi soyundu sorusunu akıllara getiriyor.
Devlet Bahçeli’nin ülke meselesi olarak gördüğü bu konuyu özellikle Numan Kurtulmuş’un kaşıması ise Devlet Bahçeli’ye mesaj mı veriyor? Yani bu konuda Devlet Bahçeli’nin ne söyleyeceği ya da ne yapacağı merak ediliyor.   

Geçtiğimiz gün il başkanının paylaşımına, mahkum yakınları tepki göstermiş ve insanların duygularıyla alay edilmemesi gerektiğini vurgulamışlardı.

Gerçekten de umut tacirliğini herkes bıraksın seçim öncesi bu tür oyunlara gerek olmadığını düşünüyorum. Tek duam bize bu günleri reva görenlerin bizi anlaması için bir gün aynı haksızlığa maruz kamaları.

 Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem