18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Didem hanıma yapılan saldırı kabul edilemez

Hayrullah Demiray

09 Ocak 2019 tarihli yazısı

Bazı insanlar akıl tutulması yaşıyor herhalde. Neden diyecekseniz siyasilerde bu akıl tutulması daha fazla baş gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bunlardan bir tanesini gördük. Okuduğunuzda inanamayacağınız bir paylaşım.

Zaten doğru olamaz diye düşündük, ama maalesef doğruydu. Belki bu kişi paylaşımını sildi, lakin yapılan paylaşım gerçekten akıllara zarar. Üstelik bunu yapan özgürlüklerden bahseden, her fırsatta kadın hakkı deyip kadınlara gereken değeri vermeyen bir CHP üyesi Hüseyin Erol, şu an CHP SKM’de görev yapıyor.
Uzun yıllardır CHP içerisinde siyaset yapan bir isim. Hakkında paylaşım yapılan meslektaşımız Didem Arslan Yılmaz bana göre; ekranların en hanımefendi sunucularından bir tanesi. Sunumuyla tavır ve davranışıyla birçok kişiye örnek olacak da bir yaşamı var.
Uzun yıllardır takdirle izlediğim bir isim olduğu için özellikle dikkatimi çekti.
Bir de çalıştığı kurum itibariyle de özgün bir yayıncılık anlayışına sahip bir isim.
Hüseyin Erol’un paylaştığı o yazıyı burada bir kez daha paylaşmak istemiyorum.
Çünkü ben o paylaşımdaki sözleri ne kendime yakıştırırım ne de bir hanımefendiye hitaben söylerim.
Gerçekten insanda biraz utanma duygusu olur, böyle bir şeyi sosyal medya üzerinden nasıl paylaşır ve hangi akla hizmet eder anlamam.
Özellikle böyle bir dönem ve bir de CHP, İzmit Belediyesi’ne bir kadın aday göstermişken ve bu kişi de o partinin SKM’sinde görev yaparken, bu paylaşım her fırsatta özgürlüklerden bahseden CHP’ye yakışmamıştır. CHP bunun gereğini yapmalıdır.
CHP bu yüzden halka inmeyi beceremiyor.
Bir insanın ya da sunucunun görüşlerini beğenmeyebilirsin, kumanda elinde değiştirebilirsin lakin bu sana o insana hakaret etme hakkını vermez. Bunu unutmamak lazım.
Özellikle bu ve benzeri konulara biz de sessiz kalmamalıyız. Kimden nerden gelirse gelsin tepki göstermeliyiz.
Tabiki bu haberi yaptıktan sonra Gölcük temsilcimiz Emine Akboyun ve yeni Gölcük Gazetesi’nin sahibi Ersin Akboyun da hem haberi kendi sitelerinde paylaştı hem de Didem Arslan Yılmaz’ın eşi Kürşat beyle iletişime geçtiler ve haberimizde de yer verdiğimiz gibi Kürşat beyin dava açacaklarını belirttiler.
Bu konuda biz gereken tepkimizi gösterdik. Gazeteciler Cemiyeti’nin de bu konuda tavrını ortaya koymasını bekliyorum. Doğrusu  bu ve benzeri durumun başkalarının başına gelmemesi  adına tepkimizi kurallar çerçevesinde yüksek perdeden göstermeliyiz.
Öncelikle şunu ifade etmek isterim; bende uzun yıllardır Didem hanımın programlarını beğeni ile takip eden bir insanım. Hanımefendi kişiliği ve olaylara objektif yaklaşımıyla tanıdığımız için oldukça tuhaf karşıladım. Bu konuda Hüseyin Erol’u şiddetle kınıyorum.
İnsanın ağzından çıkanı kulağının duyması gerekir.
Ne yazdığını da gözünün görmesi gerekir.
Saygılarımla..

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem