23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona
Sokağın Sesi

Sokağın Sesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bir devir daha kapandı

Sokağın Sesi

31 Ekim 2018 tarihli yazısı

1991'den bu yana İzmit Halkevi'nde vatandaşa hizmet veren Balıkçı Pazarı, 15 Ekim Pazartesi gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit sahiline yaptırılan Balıkhan’da hizmet vermeye başladı. Hizmetine ilk olarak 1976’da Belsa'nın içinde başlayan Balıkçı Pazarı, 1991’de Şahabettin Bilgisu Caddesi Halkevi mevkiine taşınmıştı. 1991'den 2018'e kadar Halkevi'nde hizmet veren Balıkçı Pazarı esnafı, artık daha modern bir pazar alanında vatandaşı ağırlarken Halkevi’ndeki dükkanlar da bu hafta içinde tamamen yıkıldı. Kente kazandırılan yeni hizmetler her ne kadar yüzleri güldürse de götürdükleriyle bir o kadar da hüzünlendiriyor. Biz millet olarak nostaljiyi severiz, ancak yapılan hizmetlerin de değerini bilmek lazım.

BALIKÇILAR

------------------------------

Büyükşehir, o otobüs durağına duyarsız kalmadı

Hatırlarsınız, önceki hafta İzmit Bayındırlık Kapalı Pazar mevkiinde bulunan bir otobüs durağının üzerinden geçen bisiklet yolu dikkatimizi çekmiş, Sokağın Sesi’nde de yer vermiştik. Hatta bisiklet yolunun mu otobüs durağına, otobüs durağının mı bisiklet yoluna yapıldığını da sormadan edememiştik. Görenleri şaşkına çeviren bu manzarayı Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Birkaç gün sonra Hürriyet, yapılan bu hizmeti yerinde incelemek üzere gittiğinde durağın yerinden sökülüp iki metre geriye monte edildiğini görünce son halini de sosyal medya hesabından paylaştı. Biz de bu durum karşısında duyarsız kalmayan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz.

BİSİKLET-YOLU-(1)

---------------------------------- 

Mazgallar topyekun elden geçirilmeli

Birkaç gün önce mesai bitiminde nişanlımla birlikte güzel havayı fırsat bilerek kendimizi sahile atıp biraz yürüyüş yapmak istedik. Sahile doğru ulaşmak için açık otoparktan geçelim dedik. Araçların park edildiği bölümlerin ayrıldığı setten atlarken bir mazgal çukuru ile karşılaştık. Yerinden sökülmüş ve üstü açık kalan mazgalın çukuru yaklaşık bir metre derinliğinde. O anda fark etmemiş olsaydık bir sakatlık söz konusu olabilirdi. Havanın da karardığı saatlerde bu tür aksaklıklar insanlar için tehlike yaratıyor. Oradan her gün onlarca insan geçiyor. Geçtiğimiz hafta da Sokağın Sesi'ne konu olan bu mazgalların topyekun elden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

MAZGAL-(2)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Akçaray 2. Etapta işçiler durmuyor

İzmit için dev bir hizmet olan Akçaray Tramvay Hattı Ağustos 2017 tarihinde yolcu taşımaya başlamış, yoğun talep üzerine 2. Etap müjdesi de çok gecikmeden verilmişti. 4 istasyondan oluşacak Akçaray Tramvay Hattında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 2.2 km uzunluğundaki 2. Etap istasyonları Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Kuruçeşme’ye doğru uzanan Akçaray'ın, Alikahya'da yer alan Kocaeli Stadyumu’na uzatılması için proje çalışmalarına da başlandı. Henüz Alikahya bölgesinde bir hareketlilik görülmezken Plajyolu  tarafında işçiler hummalı bir çalışma sergiliyor. Tabi şu anda bu çalışmalar, önceki yıl İzmit merkezinde yaşanan sıkıntıların da habercisi niteliğinde.

TRAMVAY

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem