20 Ağustos 2019 Salı
Bellona
Sokağın Sesi

Sokağın Sesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bitmeyen yol isyan ettirdi

Sokağın Sesi

17 Ekim 2018 tarihli yazısı

Yerel seçimler yaklaşıyor. Haliyle belediye başkanları da 4 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları kamuoyuna aktarmaya başladı. Geçen hafta Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da az bütçeyle çok iş yaptıklarını belirtmiş, “Şehri imal ederken alt yapıyı üst yapıyı paralel götürmeniz lazım” ifadesini de kullanmıştı. Bu sözlerin üzerine Derincelilerden tepki de gecikmedi. Yenikent Mahallesi’nde ikamet eden bir vatandaş sokaktan bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta il genelinde sıkça rastladığımız o tanıdık sorun: Henüz bitirilmemiş yol çalışmaları. Belediyeyi eleştiren vatandaş, “Aylardır bizleri bu pisliğin içinde yaşamaya mecbur eden belediye acaba seçim dönemi yaklaşınca mı bu sorunu çözecek çok merak ediyorum?” diyor. Başkanlar, seçim arifesinde bu gibi görüntülere mahal vermemek adına vatandaşın uyarılarını dikkate almalı.

YENİKENT-YOL

-------

SENİ BEKLİYORUZ SEDAŞ

İkamet ettiğim Dünya Bankası, ıssız bir mahalleye sahip. Umuttepe’ye yakın, şehir merkezine uzak olmasıyla bilinir. Trafik yok, şehrin gürültüsü, yüksek binaları yok. Belki de en büyük avantajı mis gibi bir havaya sahip olması. Issızlığı iyi hoş da akşamları biraz sıkıntı yaratmıyor değil. Hele ki bir de sokak lambalarından biri sönmüş ve aylardır bakımı yapılmıyorsa… Maltepe Camii’nin hemen altında otobüs durağındaki sokak lambası kaç aydır SEDAŞ ekiplerini bekliyor. Hadi bakalım, bu gecemiz de karanlık olsun.

SOKAK-LAMBASI-(1)

---------------------

UFAK BİR SU SORUNUMUZ VAR

Büyükşehir Belediyesi Akçaray’ı hayata geçirdi geçireli yaklaşık 1,5 yıl oluyor. Her gün binlerce vatandaşı Seka Park ile Otogar arasında taşımaya devam ediyor. Bu büyük hizmet kente çok yakışırken olumlu etkisinin yanı sıra olumsuz yansımaları da dikkatlerden kaçmıyor. Tramvayın yol çalışmaları bitse de, Fuar durağı ile Adliye Taksi Durağı arasında kalan bölümde D-100 Karayolu üzerinde bir su birikintisi bulunuyor. Bu su aylardır oradan bir türlü gitmiyor. Hoş olmayan bu manzaralar bu kente yakışmıyor.

SU

------------------------

GEBZE DURAĞI KARANLIKTA KALDI

Her gün İzmit-Kartal Metrosu arası gidip gelen Hat 200, İzmitliler tarafından oldukça rağbet görüyor. Özellikle öğrenciler tarafından sık kullanılan bu ucuz yolculukta her kesimden, her yaştan insanla karşılaşabilirsiniz. Yüksek Hızlı Tren Projesi çalışmaları kapsamında Haydarpaşa’ya kadar uzanan tren seferlerinin durdurulmasının ardından devreye giren bu hat, gece 00.00’a kadar hizmet veriyor. Yalnız bu hattı kullanan vatandaşlar, Gebze Durağı’nda uzun zamandır yanmayan elektrik direğinden şikayetçi. Karanlık duraklar, köprüler, yollar birilerinin canı yanmadan müdahale edilmeli. Bu kent ülkenin en güvenli kentlerinden biri. Bunun değişmesini de kimse istemiyor.

GEBZE-DURAĞI

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem