23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Afrin Zaferi

24 Mart 2018 tarihli yazısı

Türkiye teröre karşı operasyon öyle değil böyle yapılır dedi. Müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Çanakkale’den verdi. TSK’nın büyük gayret ve destansı çabalarıyla Afrin’e girilmesi ile Türkiye önemli güç elde etti. Masada güçlendi.15 Temmuz ile Türkiye’ye biçilen deli gömleğinin yırtıldığının belgesidir Afrin. Afrin’in hemen hemen tüm büyük köyleri yani beldeler alındı. Şiran, Mabatlı, Bülbül, Racu ve Cinderesi.

F16 ‘ların gece uçuşları için gereken cihazları yoktu. Bunu da Türk mühendisler yapmayı başarıp F16’ların gece uçuşlarının önünün açtı. Raco ve Cinderesinde teröristler darbe aldı ağır bedel ödedi ve moral men çöktü.7 yıldır PKK burada hazırlık yapıyordu. Afrin’de halka çukur  ve tünelden başka bir hizmet yapmadı.

Afrin halkının sevinci ve çektiği zılgıt görmeye değer. Afad ekibi oraya gelip mağdur ve mazlumlara yardımını ulaştırıyor.

Zafer neden geç oldu veya neden erken oldu bu tip şeyler artık mazide kaldı. Boş sözler. Hedef 7 ayda bitirmekti. Ama 57 günde bitti.

Harekatın başlangıcında uçakların sayısı bir şeyin sembolüydü.72 uçakla bombalama başladı. O da  Fırat kalkanında şehit olan 72 askerimizin sayısı idi. Gönderme Fırat kalkanındaki şehitlere idi. Kilis’e son bir yılda 600 ‘e yakın roket atıldı. Bu roketler camiye ve  yerleşim yerlerine isabet etti. Çok sayıda ölenler ve yaralananlar oldu.

Yerli ve milli silahlar konsepti önemlidir. Sihalar ve  ihalar güzel işler başardı. Daha önce bunları biz başka ülkelerden kiralıyor ve onların verdiği bilgi ve koordinatlara göre hareket ediyorduk. Kiraladığımız ülke Amerika ve İsrail. Bunların bilgileri ne derece doğru olur varın siz düşünün.

Afrinde TSK destan yazdı. Olayın askeri, psikolojik sonuçları oldu. Türkiye’nin şakası yok. Kazılan tünellerdeki eyp temizliğini Meti timi ve SAS timi yapıyor. Bundan sonra bölge halkına sosyal proje lazım. Halkın yarasını saracak proje. Elektrik su vermek lazım.

TSK ve öso beraber çalışıp sinerji oluşturdular.

Suriyede hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Asker kendini yeniden düzenleyecek opresyonel güç olma özelliğini artırıp yoluna devam edecek. Düşmana korku, dosta güven verecek.

Hareketin şeffaf olması sivillere zarar vermemesi Türkiye’ye uluslararası alanda avantaj sağladı. Söylem tekelini elinde bulundurmak ve farklı ve kırıcı söylemleri yönlendirmek önemli. Kısaca söylem tekeli oluşturmak gerek. Yalan yanlış ve taraflı haberlerin önüne geçmek gerekir.

Altı yıldan bu yana ilk kez Afrin’liler rahat uyuyacak. Rahat bir gece geçirecek.

Ortadoğu’da tecrübe dolu bir söz vardır.’’ Ortadoğu’da önemli bir yemeğe davetli değilsen menüye bak. Belki de adın olabilir menüde.’’ Artık sınır boyu terörist hattı bitti. Koridor oluşturma ve Türkiye’yi ilk fırsatta bölme projesi bitti. Terör örgütü çağın direnişini burada yapacağını söylüyordu. Çağın bozgununu yaşadı elhamdülillah. Kürtler bilmeli ki batı ve beraberindekiler onların hayrına iş yapmıyor. Sadece onları kendi emelleri için kullanıyor

18 Mart ile Afrin’e girilmesi Çanakkale zaferinin ülkeyi bölme sonucunun ikinci kez durdurulması yani ikinci kez bu hevese dur denmesidir Afrin zaferi.

Dosta güven, düşmana korku salan bir zaferdir.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem