23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tebrikler Çağın Göz Hastanesi

24 Ekim 2017 tarihli yazısı

Özel Çağın Göz Hastanesi, Kocaeli'nin ilk özel göz merkezlerinden biri olarak, 1989 yılında Gölcük’te kuruldu. 1999 yılından bu yana İzmit’te hizmetlerine devam ediyor. 2011 Aralık ayında yeni binasında faaliyet göstermeye başlayan Çağın Göz Hastanesi, yaklaşık 4000 m2 kapalı alana sahip ve 30 araçlık otoparkı bulunan bir dal hastanesi olarak hizmet veriyor. 8 tam zamanlı göz hastalıkları uzmanı, 1 tam zamanlı iç hastalıkları uzmanı olmak üzere toplamda 9 uzman hekimi ile hastalarına hizmete tam gaz devam ediyor. 26 yatak kapasitesi ve toplam 3 adet ameliyathaneye sahip hastanenin sosyal yönü de bulunuyor.

Topluma ve göz hizmeti alanlara yönelik güzel ve kamuoyuna duyurduğu hayli güncel aktiviteleri var.

-Fener ve Balat gezisi,

- "Gözlükten Kurtulmanın Yolları" ile ilgili seminer,

- Darıca Fen Lisesi’ne kitap bağışı,

Bunların yanı sıra her sene düzenlediği fotoğraf yarışması ile Çağın Göz Hastanesi rakiplerine  fark attı. Bu kültürel çalışmanın bir hayli kalabalık meraklısı da vardı.

Hafta sonu Çağın Göz Hastanesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat beyin davetlisi olarak hastanenin hizmet verdiği binada ‘’Göz Alabildiğine Mor 2017‘’ yarışmasının ödül dağıtımında davetli idim.

Yarışmada dereceye girenler:

1.lik ödülü Ali ACAR /Kastamonu

2.lik ödülü Mehmet Hakkı ÇILGIN/İzmir

3.lük ödülü Eylem AKINCI/İstanbul

4. ve 5. ye de mansiyon ödülü verildi.

Bu aktiviteye Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy katılıp güzel bir konuşması ile başarılar temennisinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi'nden Başkan Danışmanı Gültekin Görüm de başarı temennileri ile konuşmasını tamamladı. Gelecek yıllarda ülkeler bazında, dünya genelinde de böyle bir yarışmanın düzenlenmesi dileğinde bulundu.

Kültür kelimesinin eş anlamı ekin’dir. Arapçada ise hars kökünden gelir. Farsçada ferheng kelimesi ile açıklanır. Çoğu dillerde kültür insan çalışmalarının ortak sonucu olarak meydana çıkardığı aktiviteler olarak değerlendirilmektedir. İnsanı yetkin bir varlık hâline getiren kültür, aynı zamanda biricik kaynağını da belirlemiş olmaktadır. “Kültür, bir grubun üyelerine esin kaynağı olan ve onları aktifleştiren, onlara ortak yaşam biçimi ve kolektif bir kimlik sunan ve zamanın ilerlemesiyle, sadece istikrara değil çoğunlukla katılaşmaya da sebep olan bir gelenek oluşturan kurumsallaşmış değerler, normlar ve anlamların bütünüdür” (Zijderveld). Bu tanıma göre kültürel faaliyetler hem ilgilisini hem de halkı birleştirme ve birbirini tolere etme şansı verir.

R. Özdenören için ise kültür, insanın yaşam çevresini, tavır ve davranışlarını belirleyen hayat tarzı, hayat anlayışı ve o hayat anlayışına göre yaşama dizgesidir. İnsan ihtiyaçlarının giderilmesi için gene insanın icat ettiği birtakım araçlar, bir yaşama tarzı, insanların tavır ve davranışlarının bütünüdür .(R. Özdenören)

Kültürün farklı boyutlar, bileşenler, faktörler ve yapılar içinde var olduğunu ifade eden Jasper’e göre, “Kültür, inançlar ve ritüeller gibi birbirinden farklı ve ölçülebilir öğelerden oluşur; aynı zamanda bütün eylemlerin içinden geçtiği bir süzgeçtir” diye de tanımlar vardır.

Halka dönük ve fotoğrafçılık sanatının teşviki yönündeki bu çalışmalarından dolayı tebrikler Çağın Göz Hastanesi.

Başarılar yönetim kuruluna ve Başkan Kürşat beye.

Kalın sağlıcakla…

Not: Avusturya’dan Türkiye’ye giden yolcular Viyana Havaalanı'nda köpeklerle arandı. Bu terbiyesizliğin cevabı yani misillemesi yetkililerimizce hemen verildi. Diğer ülkelerin yolcuları normal şekilde arandı. Avusturya yolcuları köpek kontrolünden geçti. Tebrikler içimizi ferahlattınız. Yetkililere en derin selamlarımla. Avusturya yolcularını arayan polis kardeşlerim, alınlarınızdan öpüyorum. 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem