26 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Akıllı duraklara ne oldu?

Muharrem Şenol

17 Ekim 2017 tarihli yazısı

Mimar Sinan Köprüsü’nün altında bulunan duraklarda yaşanan sıkıntıları zaman zaman dile getiriyorum.  Geçtiğimiz yazılarda köprüden akan suların oluşturduğu  gölcüğe değinmiştik. Bu konuda bir gelişme hala yaşanmadı. Bu sıkıntı olduğu gibi duruyor. Fakat bu sefer de akıllı durak uygulamasında yaşanan problem vatandaşları zor durumda bırakıyor. Vatandaşların araç saatleri ve güzergahlar konusunda bilgilenmesi için konulan akıllı durakta ekranlar çalışmıyor. Vatandaşlar, “Zaten her gün aynı saatte gelmeyen otobüsleri en azından ekrandan takip etmeye çalışıyorduk. Beklediğim otobüs belki geçti. Ekrandan en azından bilgi alıyorduk” şeklinde şikayetlerini dile getiriyorlar. Yetkililerin bu konuyu bir an önce çözüme kavuşturması gerekiyor. Mimar Sinan Köprüsü’nün altında bulunan durağın yanı sıra Halkevi mevkiindeki akıllı durakların da son günlerde çalışmıyor.

AKILLI-DURAK

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turan Güneş’te garip manzara

İSU Turan Güneş Caddesi üzerinde altyapı çalışması yapıyor. Bu çalışmada başta trafik olmak üzere birçok sorunun doğmasına sebep oluyor. Çalışmalardan dolayı oluşan toz mahalle sakinlerini ve esnafı zor durumda bırakıyor. Turan Güneş Caddesi’nde belediye ekipleri cadde boyunca oluşan tozdan esnaf ve çevre sakinleri etkilenmesin diye sulama çalışması yapmışlar. Fakat bu seferde cadde çamur olmuş vaziyette. Üstelik caddenin kenarında kepçe başlığının bırakılması da ilginç görüntülerin oluşmasına neden oluyor. Çevre sakinleri ve vatandaşlar İSU’nun altyapı çalışmasının bir an önce bitmesini istediklerini ifade ediyorlar.

KEPÇE

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yak bir dörtlü kurtar kendini

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir törenle açılışı gerçekleştirilen Akçakoca Osmanlı Meydanı ve Kapanca Sokak düzenlemesini  haberleştirmeye gidiyordum. İnönü Caddesi üzerinde seyrettiğimiz sırada var olan sıkıntılı trafiğin yanı sıra bir de bazı sürücülerin hatalı parklanma yapmaları neredeyse habere geç gitmemize sebep olacaktı. Defalarca dile getirdiğimiz gibi İzmit’in şehir içi trafiğinin en büyük sorunu parklanma. Ve bu sorun günden güne büyüyor gibi gözüküyor. Programa gittiğimiz esnada hatalı parklanma örneklerinden birine daha rastladım. Vatandaş dörtlüleri yakmış ve yolun ortasında durmuş. Bizde, dörtlüleri yakınca bütün yapılmaması gerekenleri yapma hakkı elde ediyormuşsun gibi sürücüler hemen dörtlüleri yakıp saçma sapan yerlerde araçlarını park ediyorlar. Dörtlü yakıp neredeyse saatlerce park ettiği yerde duran araç sürücülerine karşı da gerekli önlem alınmalı. Yoksa ileride trafikte gündüz saatlerinde dahi dörtlüleri yakan sürücüler yüzünden ışıl ışıl bir manzarayla karşı karşıya kalabiliriz.

DÖRTLÜ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kapanca Sokakta kum şikayeti

Kapanca Sokak İzmit’in sembol sokaklarından birisi.  Artık İzmit’e gelen herkes neredeyse bu tarihi sokaktan haberdar durumda. Geçtiğimiz günlerde yapılan tarihi açılışın sonrasında sokaktan inerken çevre sakinler bir sıkıntılarını dile getirdiler. O sıkıntıda kum sıkıntısı. Sokağın girişinde görülen kumların yaz kış mahalle sakinlerini rahatsız ettiğini ifade ediyorlar. Sokakta bulunan binalarda özellikle emekli, yaşlı insanların ikamet ettiğini söyleyen çevre sakinleri sokakta yürürken kumlar yüzünden olası bir kazanın meydana gelebileceği konusunda yetkileri uyarıyorlar. Sokağın girişinde yaşanan bu kum sorununun belediye ekipleri tarafından kısa sürede çözülmesi bekleniyor.

KAPANCA

------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAFİLEYİ ELLİBEŞ UĞURLADI

8-11 Ekim tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilen ve kentimizde çokça tartışması yapılan 4. Başkanları Kurulu Toplantısı'nı ben de takip ettim. Ben hafta boyunca yapılan maliyet tartışmaları ya da toplantının içeriğine ilişkin söylemlere girmeyeceğim. Sokağın Sesi'nde yer vermeye değer bulduğum tek şey olan fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyorum. O da Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'e ait bir fotoğraf. Belediye başkanlarının da katılım göstererek ilçelerindeki spor yatırımlarını anlattığı programın birinci ve ikinci gününde de yer alan Mehmet Ellibeş asıl takdiri son gün aldı. İlimize dönecek olan kafileyi uğurlamak için otelin kapısına kadar geldi, insanlarla sohbet etti. Diğer belediye başkanlarının hiçbirinin böyle bir hareket içerisinde olmaması da dikkat çekti.

ELLİBEŞ

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu BasiskeleSanayi konak_dr