23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Samimi olmak ve geleceğe yatırım yapmak

22 Eylül 2017 tarihli yazısı

Allah(cc) değişik karakter, sıfat ve özelliklerde insanları yaratmıştır. Genel olarak kendi çıkarı peşinde olan ve zorda bulunanların durumu ile ilgilenmeyen birde etrafına bakan yardımsa yardım dua ise dua fedakarlıksa fedakarlık yapan samimiler. Hesabiler ve samimiler. Bu kıyamete kadar devam edecek bir süreçtir.

Hiçbir menfaat ve rant beklemeden sırf Allah rızası için can ve her türlü kıymetli varlığını veren samimiler, çıkarları ve rantları adına mal ve makamlara konan sinekler gibi hesap yapan hesabiler.

Mekke dönemi ganimetin olmadığı dönemdir. Fedakarlık dönemidir. Ruhların diri ve hesapsız olduğu dönemdir. Onun için Resulullahın yanında hesabiler görülmez. Hesabiler bulunmaz. Hesabilerin esamisi bile okunmaz. Mekke döneminde Müslümanlarla beraber olmak fedakarlıktır. Dayak yemektir. Bedel ödemektir. Yaralanmaktır. İşkence çekmektir. Hatta yeri gelince ‘’ölmektir.’’

 

Oysaki Canım peygamberim ve samimi ashabının Medine döneminde hesabiler ne büyük fitnelere sebep oldular.

Bedir, uhud,  hendek gibi savaşların tamamında Mücadeleyi sabote ettiler. İnananları ve tebaayı yalnız bıraktılar. Hep çıkarlarını ve rantlarını düşündüler.

Her zaferden sonra da utanmadan, “Size; evlerimizin emniyeti yoktu onun için katılamadık ve biz de siz yokken Medine de nöbet tuttuk çoluk çocuklarınızı koruduk, bize de ganimetlerden (imkanlardan) verin” dediler.

Her dönemde Müslümanlar münafıklardan çok çekti. Müslümanlar, bu Münafıkların fitne fesadından çektikleri manevi eza ve cefayı Mekke dönemindeki müşriklerden bile çekmemişlerdi. İfk hadisesi gibi iftira, şantaj ve zorluk günlerinde kaçmak gibi tuzaklar hep bu hesabilerin ektikleri tohumlardı. Hz. Ömer (r.a)’in şehadetine kadar başarılı olamayan ve arzuladıkları mal ve makamlara konamayan bu hesabiler Hz. Osman (r.a) iktidarında yaşlılığından ve aşırı merhametinden yararlanarak getirildikleri makamları kullanarak fitne ve fesadın kapısını açmayı başardılar. İhanette sınır tanımadılar. Aynı günümüzdekiler gibi.

Ve önce kendilerini bu makamlara getiren Hz. Osman (r.a)’ı şehit ettiler,
sonra Cemel Vakasını tezgahlayarak Sahabeyi bile birbirine savaştırdılar. Akabinde  Muaviye’nin etrafını saran hesabiler Sıffın savaşındaki korkunç tezgahlarından sonra da bizzat ilmin kapısı, Hz. Ali’yi kendi hesabi askerleri  şehit ettirdiler.

Samimiler; makamlara talip olmadılar.

Hesabiler; makamları elde etmek için devamlı hesap içinde oldular. Ve makamlarla mallarına mal kattılar.

Samimiler; darlık, yokluk zamanında gözükürler ve hazırlanılırlar.

Hesabiler; Medine hurmalıkları gözükünce yani zaferden sonra gözükürler. Darlık zamanında sıvışırlar.

Samimiler; Silahlara göğüslerini siper, Tanklara da cesetlerini takoz yaparlar.
Hesabiler; Sokağa çıkacakları saatin hesabını yaparlar.

Samimiler; 15 Temmuzda sokağa çıkar risk alır.

Hesabiler 15 Temmuzda evinde korkaklar gibi otururlar.

Samimiler; Beraber yürüyüp, beraber ıslandıkları yollarda vefasızlığa uğrasa da öncülerini asla terk etmezler. Çünkü Din, Vatan uğruna sırf Şehadeti umarak Allah rızası için  çaba harcarlar.

Hesabiler; Yollarda yürümediklerinden hiç ıslanmadan ve utanmadan hasbileri tasfiye ettirerek mal ve makamlara ulaşırlar.

İşte 15 Temmuz!

Hiçbir beklentisi olmayan varoşların sakinleri kendi kamyonlarına binerek ve mahallede gelmek isteyenleri alarak yola çıktı tankların önünde durdu. Samimiler  Ordusu Allaha gönül vererek; hesabi şeytanların planlı, silahlı, uçaklı tanklı orduların hesabilerin hesaplarını altüst ettiler.

Hesabi Münafıklar yenildi. 

Samimi Muvahhidler kazandı.

Bakalım tüm kadrolaşmalarda, İlçe ve İl Kongrelerinde çok özlediğimiz bu Hak, adalet, ehliyet, emanet, sadakat ve vefa değişimini görebilecek miyiz?

Bizleri hep arkadan hançerleyen hesabileri kovup, unutulsalar da ve kovulsalar da her zaman ve şarta çekinmeden destekçilerimiz olan samimi kardeşlerimize kavuşabilecek miyiz?

Allah (c.c), Bizi daima samimi kullarından eylesin ve paraşüt ekibi gibi hazır kıta bekleyip ansızın inişini yapan Hesabilerden de bizi daima uzak tutsun.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem