17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Teşekkürler

27 Şubat 2017 tarihli yazısı

Bizim Yaka Kocaeli Gazetemizin 7. yaşgününü geçtiğimiz hafta cuma günü siz değerli okuyucularımızın katıldığı nezih bir tören ile gazete binamızda kutladık. Toplumun her kesiminden davetlilerin katıldığı yaş günü kutlamamızda şunu bir kez daha gördük ki, yalnız değiliz.

Kocaeli halkı kendisine hizmet edenlere gereken değeri veriyor.

Genel Yayın Yönetmenimiz Hayrullah Demiray’ın hiçbir zaman yazı ve haberlerimize müdahale etmemesi, Galip Ataman hocamın başımızda olması, Ozan Özgenç ve Mevlüt Soysal kardeşlerimiz gibi önemli yöneticilerimiz ile görev yapmak ayrı bir zevk.

Yine yazı işleri kadromuzda bulunan Azmi Bibin, Pınar Gül, Muharrem Şenol, Gülşah Yücel ile çok güzel bir uyum içersinde çalışmak, yine teknik servis konusunda çok yetenekli kardeşlerimiz Taylan Yıldız, Mustafa Yazıcı ve Derya Portakal kardeşlerimiz ile birlikte olmak gerçekten çok önemli.

Kentimizdeki hemen hemen tüm gazetelerde çalışma fırsatım oldu. İşin açıkçası sadece benim değil ekibimizdeki tüm arkadaşların en rahat çalışma ortamı bizim gazetemizde olduğunu söylemez isem eksiklik olur.

Velhasıl kelam etkinliğimize katılan, katılmayan, çiçek gönderen, göndermeyen, telgraf gönderen veya gönderemeyen, yürekleri bizlerle olan tüm dostlara selam olsun.

 


 

Bari orada içmeyin

 

Kimse kusura bakmasın sigara konusunda kimseyi anlayamıyorum. Hani bana birisi sorsa en zararlı gördüğünüz madde diye, direkt sigara diyorum.

Esnafın sigara konusundaki uygulamalardan dolayı işlerinin de bozulduğunu da biliyorum.

Ancak benim sigara konusundaki fikirlerimi değiştiremez.

Devletin bu konuda esnafa çeşitli katkılar sağlamasını veya muafiyetler getirmesini ancak sigara yasağı konusunda kararlılığını sürdürmesinden yana olanlardanım.

Mesela reklam veya tabela vergilerinden indirim veya muafiyet getirilebilir.

Ama asla ve katta bu yasaklardan vazgeçilmemeli.

Diğer taraftan önceki gün bir kardeşim Kocaeli Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinden bir fotoğraf attı. Fotoğrafta iki güvenlik görevlisi, ‘Sigara İçilmez’ tabelasının tam altında sigara içmesi hiç hoş olmamış.

Şimdi fotoğrafı yayınlasam bu iki arkadaş sıkıntı yaşayabilir.

Aynı şekilde uygulama devam ederse emin olun fotoğrafta yayınlayacağım.

Yine Belediye Çarşı İşhanında geçen hafta belirttiğim gibi fosur fosur pasaj içinde sigara içilmeye devam ediyor.

Umarım birileri bunu görürde artık kalıcı önlemler alırlar.

 


 

Kargo şirketinden bir şikayet

 

Çok sevdiğim bir zabıta dostum bu yazıyı bana gönderdi. Bende yorumsuz olarak aynen, noktasına virgülüne dahi dokunmadan sizlere paylaşıyorum.

Umarım kargo şirketleri istisnalar kaideyi bozmaz da kendilerini düzeltirler. Yarın öbürgün müşterileri bulamayacaklar bunu da böyle bilsinler.

 

“Sevgili başkan senden ricam kayın babam Yaşar Kızılkaya okur yazar değil. 77 yaşında yaşlı bir adam. Bir mektup yollamak istemiş 29.43 TL almışlar. Ben gidip sorduğumda öncelikli olduğunu belirtiler. Halbuki böyle bir talebimiz olmamış. İtiraz etmiş ücreti bu kadar demişler.10 kuruşluk poşeti 4.50 TL satmışlar.  Gidip karşı çıktığımda bir sonraki kargonuzu 2.3 TL göndeririz öderiz dediler. Bu beni daha da yaraladı. Halbuki bu mektubu 3 ayda bir aynı adrese yurt içi kargo ile 10 TL karşılığında gönderiyoruz. Bu ahlaksız esnaf anlayışını haber yaparsanız sevinirim. Üstelik kayın validenin soyadı Kızılkaya olduğu halde onu da yanlış yazmışlar. Sevgili başkan senden ricam kayın babam Yaşar Kızılkaya okuryazar değil. 77 yaşında yaşlı bir adam. Bir mektup yollamak istemiş 29.43tl almışlar. Ben gidip sorduğumda öncelikli olduğunu belirtiler. Halbuki böyle bir talebimiz olmamış. İtiraz etmiş ücreti bu kadar demişler. 10 kuruşluk poşeti 4.50tl satmışlar. Gidip karşı çıktığımda bir sonraki kargonuzu 2.3 TL göndeririz ödeşiriz dediler.bu beni daha da yaraladı. Halbuki bu mektubu 3 ayda bir ayni adrese yurt içi kargo ile 10 TL karşılığında gönderiyoruz. Bu ahlaksız esnaf anlayışını haber yaparsanız sevinirim. Üstelik kayın validenin soyadı Kızılkaya olduğu halde onu da yanlış yazmışlar, saygılarımla.”

 

kargo foto

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem