25 Nisan 2019 Perşembe
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Dinimizde bunlar yok

Yücel Alpay Demir

05 Ocak 2017 tarihli yazısı

Birkaç yıl önceydi , televizyon kanallarının birinde Erzurumlu yaşlı bir amca, o günlerin meşhur gündemi olan küresel ısınma ile ilgili kendisine mikrofon uzatan muhabire !

-Erzurum bu kürenin neresinde  , küre isinirde Erzurum niye isinmir , donduk ? diye dert yanıyordu.

Bütün bir yıl, terör belasına yitirdiğimiz polislerimiz , askerlerimiz , yurttaşlarımız , yüzünden canımız fazlasıyla yandı.

Üşümeye bile fırsat bulamadık !

Sözde dinimiz adına ;ülkemizde ve İslam ülkelerinde yapılan katliamlar, Erzurumlu amca gibi bizi de dile getirdi ….

-Bütün bunlar yüce dinimizin neresinde ?

Lanet olsun şu sömürü düzenine , haçlı ve emperyalist terörizmi üzerine inşa edilmiş , sözde müslüman El Kaide, DAEŞ gibi , PKK gibi , FETÖ gibi eli kanlı terör örgütlerine ve onlara adam yetiştiren bütün cemaatlere !

Lanet olsun emperyalizmin , kapitalizmin bitmek bilmeyen , doymak bilmeyen işbirlikilerine ve santranç tahtasında piyon dahi etmeyenlere !

Bir bitmediniz ki , şu cennet vatanda ağız tadıyla yaşayalım.

İslam ve insan düşmanlarının “sözde” dinimiz adına yaptıkları ve de maalesef bunların kurgudan ibaret olmayıp da hakikat olduğunu düşündürmeye çalışmaları , en vahimi buna çanak tutan Kuran-ı Kerim’den bi haber cahil müslüman yurtdaşlarımızın söyledikleri , İnsan yaşamını , İnsan hürriyetini hayatın merkezine koyan, saldırı veya meşru müdafaa hakkı doğuracak gerekçeler olmadıkça can almayı zarar vermeyi kesinlikle reddeden , yasaklayan Yüce dinimizin neresinde bu yaşatılanlardiye haykırası geliyor insanın ?

2016’nın kabus dolu günleri de geride kalsın, ülkemiz daha huzurlu olsun , herkes birbirinin inancına yaşantısına saygı duyarak yaşasın diye dua ederken, Şer odakları ve tetikçileri yine iş başındaydılar. olan yine masum , savunmasız insanlarımıza oldu.

Uzun süredir coğrafyamıza şekil vermeye çalışanlar tarafından planlı proğramlı bir saldırı altındayız , Daeş, Pyd, Pkk diye yazılıyor ama ,  AB, ABD diye okunuyordu anlayabilenler tarafından.

İçten içe sevinen, oh olsun sizmisiniz yılbaşı kutlayan diyip reva gören zihniyetin , bundan fırsat bulup islama ve samimi Müslümanlara saldıranların sosyal medyada paylaştığı yakışıksız cahilce yorumlarını okudum ve çok üzüldüm.

Sosyal medya deyip geçmeyin , bunları yazan insanlarla ortak arkadaşınız olmasa bile , aynı şehri , aynı otobüsü , aynı lokantayı , aynı okulu , aynı sokakları ortak kullanıyoruz. Endişelenecek kadar çok sebebimiz var yani .

Noel ile Mevlid kandilini , Mekkenin fethini yarıştırmaya çalışanlar, bunlar üzerinden televizyonlarda veya gazetelerde edebiyat parçalayıp durumdan vazife çıkaranlara yerinde ise “affınıza sığınarak” sidik yarışı yapanlara milletimizi kutuplaştırmaya çalışanlara , ap açık gerçek olan Kuran-ı Kerim ayetleri varken , peygamber efendimizden yüzlerce yıl sonra yaşamış din alimlerinin sözleriyle , islama şekil vermeye çalışan hurafecilere seslenmek istiyorum.

Bunların hiç birinin dinimizde yeri YOK !

Yüce Allah’ın mübarek iki elçisinin doğum günlerini yarıştırmak , kıyaslamak YOK

Onlara iman etmek VAR ! , Son din İslam Son peygamber Hazreti Muhammed sav ‘ e ve onunla birlikte gönderilen kitabın kendisine İman etmek var.

Sözde siyaset için birbirini katletmek, cana kıymak , ötekileştirmek hiç YOK!

Mevlid kandili peygamber efendimizin doğumundan yaklaşık 400 yıl sonra kutlanmaya başlanmış , islamın veya imanın şartlarından biri değil , noel de öyle.

Mekkenin fethi , istanbulun fethi gibi aylarca süren bir savaş , binlerce şehidin olduğu gibi bir fetih değil , saygıdeğer müslüman kardeşlerim , açın okuyun , peygamberimiz onbin kişilik orduyla gidip teslim almış mekkeyi hepsi bu.

15 yıl arabistanda ticaretle uğraşan birirle sohbet ettim , sordum Mekkenin fethi arabistanda kutlanıyormu diye , hiç şahit olmadım dedi.

Kutlamak isteyen elbette kutlasın , benim içinde çok kıymetli , mekkeden ayrılmak zorunda bırakılan peygamberimin , tekrar doğduğu şehre , islamın tebliğ edildiği topraklara geri dönmesi .

Ama bu anlamlı günler ayrışmaya değil birleşmeye vesile edilebilmeli.

Taif’te kendisini taşlayanlar için dahi dua eden, bu bana taş atanların içinden Allah’ın rızasını kazananlar çıkacaktır diyen , merhamet ve iyilik elçisi Hz. Muhammed’in gittiği ve yönlendirdiği yoldan gitsek ne güzel olacak.

 Velhasıl kardeşlerim, dinimizde Allah adına aldatmak , Allah adına öldürmek , ölene sevinmek YOK, yaşatmak var , özendirmek var , merhamet var hoşgörü var , tebliğ var , zorlama YOK.

“O da bizde yok “

Ne olur ırakın başına gelenler , Mısır’ın Libya’nın Suriye’nin başına gelenler , bizim de başımıza gelmesin .

Selam ve dua ile

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi