20 Haziran 2018 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Semih Barış'ı koltuğundan düşüren adam

24 Aralık 2016 tarihli yazısı

Aslında "kendi kendini düşürdü" demek daha doğru olur.

Ancak;

O bu işin peşine düşmeseydi...

Delil bulmaya çalışmasaydı...

Ve gereğini yapmasaydı...

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Semih Barış bugün hala o koltukta oturuyor olacak, resmi görüşmelerde bulunacak, KOTO adına imza atmaya devam edecekti.

Aslında Tolga Ok, Fuat Berna, Aykut Çavuş, Oktay Erişken, Murat Barış, Volkan Yılmaz, Necmi Bulut, Mehmet Kaya gibi isimlerden oluşan muhalif ekip (ki muhalif ne demek ne kadar doğru bilemiyorum) hepsi... 

Semih Barış'ın, sadece 6 yönetim kurulu üyesinin oyuyla KOTO Başkanı olmasını kabullenmedi.

Ancak...

İzmit Sanayi Sitesindeki Özmak Makine'nin sahibi olan Fuat Berna hiç kabullenmedi.

Bu durumdan çok rahatsız oldu.

Önce Semih Barış'ın istifa dilekçesinin KOTO Gelen Evrak defterine kaydedildiğini öğrendi.

Sonrasında harekete geçerek ilgili dilekçenin aslına ulaştı.

Dilekçede Gelen Evrak kaşesini görünce...

Murat Özdağ yönetiminin istifayı sümenaltı yaptığını anladı.

Ve TOBB'u aradı, TOBB'un avukatlarına sordu, Yalım Erez örneğini öğrendi.

Ankara'dan da sinyali alınca...

Arkadaşlarıyla birlikte doğruca avukatın yolunu tuttu.

Şahsen, tek başına dava açtı.

Ve çok geçmeden mahkeme kararını verdi.

Ve Semih Barış koltuğundan inmek zorunda kaldı.

Dahası, istifa ettiği tarihten bugüne kadar attığı bütün imzalar geçersiz sayıldı.

 1. Fuat Berna'nın takipçiliğine bayıldım. Bundan böyle kanunsuz, hukuksuz bir iş ve işlem varsa, peşini bırakmayacaktır.
 2. Berna ve arkadaşları, Berna'nın bu ısrarı neticesinde önemli bir zafer kazanmış oldu.

 

2

 


 

Sayın Akar, Ali Akdemir için de

o kadar çaba harcadı mı?

 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Bizim Kocaeli Gazetesi'nin FETÖ/PDY kapsamında kapatılması kararı karşısında en çok mücadele eden isimlerden biriydi.

 • Meclis kürsüsünde gündeme getirdi.
 • Fox TV'de anlattı.
 • Sosyal medyayı cayır cayır kullandı.
 • CHP genel merkezini harekete geçirdi.

Yaptığı doğru ya da yanlış, ayrı konu.

Acaba, diyorum.

 • Partisinin mevcut il sekreteri
 • Çanakkale Üniversitesi eski Rektörü
 • Bütün çalıştay programlarını hazırlayan
 • Ve sağlam bir CHP'li olan...

Prof. Dr. Ali Akdemir için de aynı performansı gösterdi mi?

 • Meclis kürsüsünde gündeme getirdi mi?
 • Televizyonlarda anlattı mı?
 • Sosyal medyadan veryansın etti mi?
 • CHP genel merkezini harekete geçirdi mi?
 • Tıpkı diğer şahıs için söyledi gibi, "Ali Akdemir hocam kesinlikle FETÖCÜ değildir" diyebildi mi?

Gerçekten merak ediyorum. 

CHP İl Sekreterine böylesi bir zamanda destek verilmeyecek de ne zaman destek verilecek?

CHP İl Sekreteri, akademisyen, eski rektör ve bugüne kadar hakkında herhangi bir kötü ve yanlış olay dahi duymadığımız Ali Akdemir, partisinin milletvekillerinden ilgi görmeyecek de kimden görecek?

Bir partilinin, bir gasteci kadar değeri yok mu?

Bir milletvekili, bir il yöneticisini, bir gasteciyi savunduğu kadar savunmayacak mı?

Savunmuşsa şayet, sözümü geri almaya hazırım.

Ama ben ortalıklarda pek çaba falan da görmedim.

Hatırlatayım:

Partililer de görmemiş...

 

1

 


  

YTB'den aradılar

 

Halepli mimar ve KOÜ Doktora öğrencisi Dalia hakkında, "FETÖCÜ" şüphesiyle verilen sınır dışı kararını ve ardından gelişen olayları, bir süredir bu köşeden sizlerle paylaşıyorum.

Dün, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Kurumsal İlişkiler ve İletişim Dairesi Başkanı Sayın Ahmet Ataş aradı.

Dalia'nın durumuyla ilgili bilgi verdi.

Dedi ki;

 • "Türkiye olağanüstü bir süreçten geçiyor. Gerek FETÖ/PDY operasyonları gerekse Suriye meselesi nedeniyle, az sayıda görevli çok sayıda tahkikat yapmak zorunda kalıyor. Bu nedenle yer yer yanlışlıklar yapılabilir. Burada da benzer bir durum var.
 • Yazınız neticesinde bizler de konudan haberdar olduk ve ilgili STK'larla birlikte gerekli girişimlerde bulunduk. Şu anda Dalia sınır dışı talebi nedeniyle imza için Gaziantep'e gidecek. Ama yakın bir süreçte, sınır dışı kararının bozulacağını ümit ediyoruz.
 • İnşallah Doktora eğitimine kaldığı yerden devam edecek. Bursluluk süreci ile alakalı da herhangi bir sıkıntı yaşamayacak.
 • Dalia ile ilgili hem hassasiyetiniz için teşekkür etmek, hem de son bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. İyi çalışmalar dilerim."

Ben sevinmeyeyim de kim sevinsin!

Ne mutlu bana!

Ne mutlu destek verenlere!

Ne mutlu kimsesiz, mazlum ve yetimlerin hakkını da savunmaya çalışanlara!

 


 

2 YANLIŞ

2 DOĞRU

 

YANLIŞ.

Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Ertan Yılmaz'ın, Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı seçimleri nedeniyle Eğitim Bir-Sen 2 No'lu Kocaeli Şube Başkanı Abdulvahap Akıncı'yı sosyal medya fotoğrafları üzerinden vurmaya çalışması yanlıştı. Akıncı'nın söylemleri ya da varsa seçimlere müdahalesi eleştiri konusu yapılabilir. Ama öğrencileriyle çektiği samimi pozların kötü bir dille eleştirilmesine, alaya alınmasına, daha doğrusu konsey başkanlığı seçimlerine alet edilmesine hiç gerek yoktu. Olmadı. Yakışmadı.

DOĞRU.

CHP İzmit İlçe yöneticileri, ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası düzenledi. Neden Van, bilmiyorum. Ama partililerin organizasyonun her aşamasıyla bizzat ilgilenmeleri, toplanan yardımları bizzat Van'a giderek dağıtmaları çok güzel ve örnek bir hareketti. Sadece yardım gönderebilirlerdi. Sadece basına fotoğraf verebilirlerdi. Ama onlar şova da kaçmadan bu hayır işini (ya da sosyal projeyi) tamamlamayı bildi. CHP'de son dönemde pek göremediğimiz türden farklı bir çalışma oldu. Hoşuma gitti.

YANLIŞ.

Herkes söylüyor. İnsanlar duyarlılık oluşturmak istiyor. Ama yok, yok, yok. Belçika'da, Londra'da, İspanya'da patlama olduğu zaman kan revan görüntüleri görebiliyor musunuz hiç? Ya da en son Almanya'da bir TIR'ın ezip geçtiği 12 insanın paramparça görüntülerine twitter, facebook ya da herhangi bir yerde rastlayabildiniz mi? O zaman IŞID'in Türk askerleri ile ilgili vicdanlarımızı kanatan paylaşımlarını neden paylaşıyorsunuz? Yanlış oğlu yanlış.

DOĞRU.

Üniversite sistemindeki kaliteyi artırmak için daha önce Tıp, Hukuk, mimarlık ve mühendislik fakültelerine baraj sınırlaması getiren YÖK, artık eğitim fakültelerine de baraj getirildiğini açıklamış. Yani üniversite sınavında ilk 240 bine giremeyen kişi, asla öğretmenlik tercih edemeyecek. "Bari öğretmenlik yazayım" diye düşünemeyecek. Ya da "parasıyla" öğretmen olamayacak. Zaten bir süre önce 400 bin kişinin kadro beklemesi nedeniyle eğitim fakültelerinin ikinci öğretimlerini de kaldırmıştı. Tebrikler Yekta Saraç. Tebrikler YÖK Başkanı. Seni ve aldığın kararları beğeniyorum.

 

3Pazar günkü miting için tavsiyeler

 

Öncelikle;

Böyle bir mitinge/yürüyüşe niyet eden...

Niyetini hayata geçirmek için insanları harekete geçiren...

Yürüyüş için bütün siyasi partileri ve sivil toplum dinamiklerini gezen ve davet eden organizasyon komitesine teşekkür ediyorum.

Biz gazeteciler işin edebiyatını yapsak da, bu ülkede iş yapmanın kolay olmadığını iyi bilirim.

Ve...

Pazar günü saat 13.30'da başlayacak olan Kardeşlik Yürüyüşü için bazı tavsiyelerde bulunmak isterim;

 • Anonsların yapıldığı mikrofon düzgün bir elde durmalı. Yürüyüş esnasında herkesin altına imza atacağı düzgün şeyler söylemeli, sloganlar atmalı. Geçen yılki gibi yine Adnan Uyar'da olabilir mesela.
 • Yürüyüş sonunda bir konuşma yapılacaksa, minimum konuşma olmalı. Kimseye gereksiz yere mikrofon verilmemeli. Ama kimseye.
 • Ayda bir toplanan, bu özellikleri nedeniyle Ankara'nın çok önünde ve üstünde bulunan il başkanlarının tamamı, kortejin en önünde yürümeli. Yürüyüş sonunda mutlaka platforma davet edilmeli. El ele tutuşarak halkı selamlayabilmeli.
 • Geçen sene HDP binasına saldırmak isteyen ve taşkınlık yapanlar olmuştu. Ancak bu yıl olmayacağı kanaatindeyim. Çünkü vatandaş tecrübe kazandı. Taşkınlıkların kaos isteyenlerin işine yaradığı da ortaya çıktı. Yine de gerekli tedbirler azami derecede alınmalı. Üzerinde Türk bayrağı olsa da, provokatörlere dikkat edilmeli.
 • Şehitlerimizin aziz ruhlarına ithafen kısacık da olsa Kur'an okunmalı, Fatiha okunmalı, dua edilmeli.
 • Türkiye'nin birlik ve beraberliği, Türkiye Cumhuriyetinin bekası, her şeyden önemlidir. Topu topu şehrin merkezinde yarım saat yürüyeceksiniz. Ona da mazeret üretmeyin!

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford YEDİ İKLİM Sabitzade köfte Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan Üst Grup Gürpınar su Müjdat Optik Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr