17 Temmuz 2019 Çarşamba
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İmar planını değiştiren KEV’in tapusunu alır!

Galip Ataman

31 Ekim 2016 tarihli yazısı

Kent meydanları, kongre ve kültür merkezleri, üniversiteler, tarihi eserler, turistik tesisler, spor kulüpleri şehirlerin kimliğidir,

Yazın sahiller, kışın kayak merkezleri, havaalanları, otobanlar mega kentlerin vizyon projeleridir, yaşanabilir ve kalkınmışlık göstergeleridir.

Kent meydanımız yok. Kongre ve kültür merkezimiz yok. Havaalanımız var ama kullanamıyoruz. Sahillerimiz var ama değerlendiremiyoruz. Kayak merkezimiz var ama kıskançlıktan destek vermiyoruz. Üniversitemiz var ama iki yıldır havanda su dövüyoruz. Spor kulübümüz var ama üvey evlat gibi görüyor sahip çıkmıyoruz.

Lafı, uzatmadan Kocaelispor’a ve yıllardır ev sahipliği yaptığı KEV’e (Kocaeli Eğitim Vakfı) getirmek istiyorum.

Yıllarca Kocaelispor’un başarıları ile övünenlere, mevki makam sahibi olanlara, siyaseten bir yerlere gelenlere, borç batağına sokanlara sesleniyorum.

Dün Kocaelispor ile KEV’i özdeşleştirenlere, et-tırnak gibi birbirinden ayrılmaz görenlere, Avrupa şampiyonluğundan 3. Amatör kümeye düşüşüne seyirci kalanlara sorumluluklarını hatırlatıyorum.

Bugün Kocaelispor-KEV kavgası yapanları, KEV’in mirası üzerine oturanları, Kocaelispor’u unutanları göreve çağırıyorum.

Son günlerde Kocaelispor’u dar boğazdan kurtarmak için elini taşın altına koyanlar ile KEV’i Kocaelispor’a şartlı verebileceklerini açıklayanların samimiyetlerini görmek istiyorum.

Hiç kimse kusura bakmasın. Darılmaca kırılmaca da yok.

Telefonda konuştuğum KEV yönetim kurulu başkanı Zeynel Başlak, “Kocaelispor’un kurtuluşunun KEV’e bağlı olduğunu herkes kabul ediyor. Ancak Kocaelispor’a devredilmesi istenen tesislerin tapusu KEV’e ait.

O tesislerin bulunduğu arsada imar değişikliği yapılmadan, konut alanına çevrilmeden masaya oturmayız” derken samimi idi.

KEV genel kurulunun mevcut yönetime arsa ve tesislerin satış yetkisi verdiğini hatırlatan Başlak’ın, “İmar değişikliği sonrası arsayı ihaleye çıkarırız. İhaleyi kim kazanırsa satışı ona yaparız. Elde edeceğimiz para ile Kocaelispor’u borçlarında kurtarır, düzlüğe çıkarırız. KEV de elde edeceği gelir ile daha çok öğrenciye burs verir, kuruluşundan buyana gündemimizde olan yurt sorununu çözeriz” sözlerini inandırıcı buldum.

En azından KEV yöneticilerinin geçmişte yaşananlara takılıp kalmadıklarını, Kocaelispor konusunda niyetlerinin bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğunu gördüm.

 

KEV

 

TOP BÜYÜKŞEHİRDE

KEV yönetimi söyleyeceğini söyledi. Günlerdir, aylardır, yıllardır yapılan tartışmalara, üretilen dedikodulara son noktayı koydu.

Top şimdi, Kocaelispor Kulübünün Sırp futbolcular Andelkovic, Tutoric ve Jestrovic için Kızılyıldız Kulübüne olan 850 Bin Euro borcunu geçtiğimiz günlerde üstlenen Büyükşehir Belediyesi’nde.

Gözler, verdiği destek ile Kocaelispor’u küme düşme tehlikesinden kurtaran Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nda.

Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Karaosmanoğlu topa girer mi girmez mi bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz.

Ama benim tanıdığım İbrahim Başkan dobradır, sözünü esirgemez, topu taca atmaz.

Herkesin Kocaelispor’un olduğunu bildiği tesisler üzerinden KEV yöneticileri ile pazarlığa girmez.

Tesislerin sembolik bir rakam ile Kocaelispor’a devredilmesinin ardından bölgede imar değişikliğine “hayır” demez.

Sırası gelmişken, Kocaelispor Kulübünün Kocaeli’nin değil İzmit’in takımı olduğunu herkes bilsin.

Tesislerin sahibi olduğunu iddia eden KEV (Kocaeli Eğitim Vakfı) üyelerinin nerede ise tamamının Kocaeli’nin tüm ilçelerini değil sadece İzmit’i temsil ettiği gibi.

Adında Kocaeli yazmasına rağmen KEV gibi sadece İzmit’te ikamet edenlerden oluşan KYÖD (Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği) gibi.

Bu arada KEV’in de KYÖD’ün de üyelerinin genellikle aynı kişilerden oluştuğu ve büyük çoğunluğunun CHP üyesi olduğu ve seçimlerde CHP’nin “arka bahçesi” gibi çalıştığını da hatırlatmak istedim.

 

 

İl başkanlarına inat “coşku” ile kutladık

 

Geçtiğimiz hafta il başkanları Şemsettin Ceyhan (AK Parti), Cengiz Sarıbay (CHP), Aydın Ünlü (MHP), Sinan Ejderoğlu (SP), Halim Dedeoğlı (DSP), Nihat Yıldız (BBP), Mustafa Nazlıgül (DP) bir araya gelmişler.

Cumhuriyetimizin 93. Yıl kutlamaları ile ilgili alınacak ortak kararları konuşmuşlar.

AK Parti İl Başkanı Ceyhan’ın önerisi, “Ellerimizde Türk Bayrakları ile slogan atmadan SESSİZ YÜRÜYÜŞ yapalım” önerisini kabul etmişler.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği, 92 yıldır COŞKU ile kutladığımız Cumhuriyet Bayramının 93’üncü yılının sessiz sedasız geçiştirilmesi açıklamasını da CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yapmış.

Gazetecilerin karşısına geçen Sarıbay “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

yürüyüşüne 7 siyasi parti ve Kocaeli halkı olarak katılacağız. SESSİZCE yürüyüp dağılacağız” demiş.

İl başkanlarının açıkladığı gibi 29 Ekim Cumartesi günü Perşembe Pazarı alanında toplanmışlar, Sabri Yalım parkına kadar “SESSİZ” yürümüşler ve dağılmışlar.

 

il-başkanlarına-inat

 

Cumhuriyet’in 93. Yılını “Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Demokrasi” sloganları atmadan “sessiz” yürüyerek kutlayan il başkanları zahmet etmişler!

Şemsettin Ceyhan (AK Parti), Cengiz Sarıbay (CHP), Aydın Ünlü (MHP), Sinan Ejderoğlu (SP), Halim Dedeoğlı (DSP), Nihat Yıldız (BBP), Mustafa Nazlıgül’e  (DP) inat Kocaeli’nin değişik yerleri dahil Türkiye’nin her yerinde milyonlar Cumhuriyetimizin 93. Yılını ilk günkü “heyecan, coşku ve sevinç” ile kutladı.

Attıkları “Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Demokrasi” sloganları ile yeri göğü inleterek Cumhuriyete, demokrasiye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılıklarını kanıtladılar.

 

 

EKSİK KİTAPLAR TAMAMLANDI

 

Kocaeli’de yaklaşık bin ilk ve ortaokul ile lisede 330 bin civarında öğrenci öğrenim görüyor.

Bu öğrencilere 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başladığı 19 Eylül Pazartesi günü ders kitapları önceki yıllarda olduğu gibi milli eğitim bakanlığınca ücretsiz olarak verildi.

Ancak Fethullah Gülen’i, hizmet hareketini, slogan haline getirdiği “Dinler arası diyaloğu” öven, Zaman Gazetesini tanıtan bilgiler olması nedeni ile 4 milyon 500 bin 194 kitap okullara gönderildiği halde öğrencilere dağıtılmadı.

Yaklaşık bir aydır 8. Sınıf öğrencileri Türkçe ve Din Kültür Ahlak Bilgisi, 7. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler, 6. Sınıf öğrencileri Din Kültür ahlak Bilgisi, 5. Sınıf öğrencileri Türkçe ve Din Kültür Ahlak Bilgisi ders kitabı olmadan okula gitti.

Ama okul yöneticileri ve ders öğretmenleri büyük bir özveri ile eksik kitapların konularını internet ortamında EBA’dan (Eğitim Bilişim Ağı) internet ortamında indirerek öğrencilere fotokopi olarak dağıttı.

Başta TEOG sınavına girecek 8. Sınıftakiler olmak üzere tüm öğrenciler dersleri fotokopi ile de olsa aksatmadan takip etti.

 

eksik-kitaplar-(2)

 

AKILLARINA YENİ GELMİŞ!

Zaman zaman öğrencilerin ve velilerin telaşlanmasına neden olan eksik kitaplar yeniden düzenlenerek okullara gönderilmiş.

Dersleri fotokopi ile işlemek zorunda kalan öğrenciler bugünden itibaren kitaptan takip ederek çalışacaklar.

Öğrenciler bir ay gecikmeli de olsa Türkçe, Sosyal Bilgiler, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi kitaplarına kavuştular.

Tamam da milli eğitim bakanlığı bu kitapların FETÖ’ye ait Koza, Evren, Dörtel, Dikey yayınevlerinde basıldığını kitaplar basıldıktan, okullara gönderildikten sonra mı öğrendi?

Bu kitaplarda, “Şimdi PENSİLVANYADAKİ evime dünyanın dört bucağından her ırktan misafirlerim geliyor. Bir zamanlar ben de onların memleketinde yiyip içmiştim. Öleceğim güne kadar evimin kapıları bu aziz dostlara açık kalacaktır…” cümlelerinin çocuklarda subliminal (doğrudan ya da dolaylı olarak bilinçaltına yönelik) mesajlar verildiği yeni mi akıllarına geldi?

Ya da kitaplarda bilinçli olarak kullanılan ve yıllardır öğrencilere üçgenin iç açıları anlatılırken, soru-cevap çözülürken kullanılan “F ve G” harflerinin Fethullah Gülen’i çağrıştırdığını yeni mi fark ettiler?

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu üyeleri, 15 Temmuz’da darbeye kalkışan FETÖ/PDY terör örgütü elebaşısı Fethullah Gülen’in sloganı olan “Dinler Arası Diyalog” mesajlarının öğrencilerin ders kitaplarında olmasının sakıncalı olduğunu daha önceleri bilmiyorlar mıydı?

“hizmet hareketi” ve “himmet” “yazıları yazan, haberleri yapan Zaman Gazetesi’nin Ferthullah Gülen yayın organı olduğundan haberleri yok muydu?

Yasaklanan, toplatılarak imha edilen kitaplarda “Olimpiyat Kardeşliği” başlığı ile verilen “Ülkemizde her yıl düzenli olarak yapılan Türkçe Olimpiyatlarına çok sayıda ülke katılmaktadır…” cümleleri ile devam eden ifadelerin zararlı olduğu, suç oluşturduğu, FETÖ/PDY Örgütü ile özdeşleştirildiği yeni mi aklılarına geldi?  

Yıllarca okullarda milli eğitim bakanlığınca parasız dağıtılan kitapları okuyan milyonlarca öğrenciye, Fethullah Gülen’in sübliminal mesajlarının verildiğini anlamak için FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün 15 Temmuz akşamı darbe kalkışmasında bulunması gerekiyormuş. Pes doğrusu!

 

eksik-kitaplar-(1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem