23 Mayıs 2018 Çarşamba
Orçun Oğuz

Orçun Oğuz

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ecevit’ten Türk Hacılara bağış

Orçun Oğuz

18 Ekim 2016 tarihli yazısı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin üçüncü genel başkanı, eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in sağlığında, dedesinden kalan Mescid-i Nebevi’deki kıymetli arazisini Türk Hacıların kullanımına verilmek üzere 2005 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağışladığını biliyor muydunuz ?
Bilemezsiniz.
Çünkü ne Cumhuriyet Halk Partisi’nde kendi tarihini, geçmiş dönem icraatlarını, iyiliklerini, hayırseverliklerini halka aktaracak bir iletişim ekibi var, ne de gerici ve emperyalizm uşağı olmuş yandaş basında öyle yürekli kalemler var !
Hz. Muhammed’in (A.S.) mezarının bulunduğu Mescid-i Nebevi’nin yanında bulunan arazi, Bülent Ecevit’e, Medine’de Harem Şeyhliği yapan dedesi Hacı Emin Paşa’dan kalmıştı.
Ecevit, büyük bir servet değerindeki bu arazinin tapu işlemlerini 2005 yılında sonlandırmış ve araziyi Türk Hacıların kullanımına vermiştir.

Yunanlılar Cami yıktı, Atatürk onardı
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, Erzurum Kongresi’nden ölümüne kadar hep yanında ve hizmetinde olan Mihalıççıklı Emir Çavuşu Ali Metin aracılığıyla, 5 Bin Lira gönderip, Yunanlılar’ın işgal sırasında yakıp yıktıkları ve imkanları olmadığı için Mihalıççıklılar’ın yaptıramadığı kasabanın tek camisini yeniden yaptırmıştır.
Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm masraflarını bizzat karşılayarak yaptırdığı bu cami, bugün Mihalıççık’tadır ve “Aşağı Cami” veya “Mihalıççık Atatürk Cami” diye adlandırılmaktadır.
Yani siz siz olun, bu ucu açık cami yalanlarına itibar etmeyin.
Araştırın ve sorgulayın.
Televizyonlarda, haber programlarında her dinlediğiniz doğru olmayabilir, gerçek olmayabilir.
Ne yazık ki günümüz siyasetçileri, günümüz sorunlarını bırakıp geçmişi çarpıtmak ve Cumhuriyet’imizin temel değerlerine saldırmakla meşguller.
Bugünlerde gelip, geçecek.
Hayatta herkesin bir vadesi var.
Cumhuriyet’in ilke ve devrimlerine nefret kusanlar, bir gün tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford HAURA CAFE Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi bbs inşaat
Ekcan Medicalpark ACARLAR TURİZM YENİ konak_dr