17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

15 Temmuz ruhu için Kick Box Şampiyonasına

19 Eylül 2016 tarihli yazısı

Bizim kentimizin yerlisi çok azdır.

Babam ile 1980’li yıllarda çarşıya gittiğimizde istikamet Kalaycılar çarşısıydı. O sokağın benim için ayrı bir yeri vardır. İlk çalışmama halen orada faaliyet gösteren Berber Kerim abinin yanında çıraklık ile başlamıştım.


Çok özel anları ve insanları orada tanıdım. O sokak bu kentin yerli tabir ettiğimiz dededen İzmitlilerin sokağıdır. Şimdi o sokakta vahşi kapitalizme boyun eğdi. Adını aldığı kalaycılardan ise sadece bir dükkan kaldı. İzmitlilik ruhu da maalesef yok olmaya yüz tuttu.
Belki bu tür kent milliyetçiliği birilerini rahatsız edebilir. Ben İzmit doğumlu bir arkadaşınız olarak kentimizin gelişimini çok önemsiyorum. Bir Bursalı, bir Sakaryalı kenti için ortak noktada bulunabiliyor. Bizim kentimizde doğmuş bir işadamına ise sahip çıkmak yerine adeta batması için elinden geleni yapan zavallılar var. Bu insanlara dilim döndüğünce fırsat vermemeye çalışacağım.
Mesela bu süreçte bazı kurumlardan ilan alabilmek adına çok çirkin tekliflerde bulunan, yazmadıklarından para kazanmak isteyenler var. Bu kişilere kesinlikle taviz verilmemeli. Bu insanlar bir de namuslu rollerine gezebiliyorlar.


İşte kentimizde sahip çıkılması gereken bir aileden bahsetmek istiyorum. Karaalp ailesi. Ruhi Karaalp ve kardeşi Ümit Karaalp'i tanımadan önce amcaları merhum Nail Karaalp'i tanıyorum. Tam bir İzmit beyefendisidir, rahmetli. İşte şimdi Karaalp soyadına yakışır hareketi Ruhi ve Ümit Karaalp kardeşler yapıyor. Havaalanı taşımacılığı ve VİP taşıma hizmeti veriyorlar. Bu kentte adına yapılacak her organizasyona ucundan kenarından destek verirken görmek mümkün.

24 Eylül günü İzmit Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek organizasyona yaklaşık 5 bin seyircinin katılacağı K-1 Dünya Kick Box Şampiyonasına ev sahipliği yapacaklar. Dünyaca ünlü bir organizasyona ev sahipliği yapmak çok büyük bir olay. Kent tanıtımı adına muhteşem bir şey. Bu kentin tüm dinamikleri bu organizasyona destek vermeli. Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf Odaları, bu kentin esnafları organizasyon afişlerini işyerlerine asmalı. Dünyanın gözü 24 Eylül'de Kocaeli’de olacak. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında şehit ve gazi olan canlarımızın ailelerine bu organizasyonun tüm geliri bağışlanacak.


Onun için bu organizasyon sadece bir kick boks müsabakası olarak görülmemeli. Bu 15 Temmuz direnişi sonrasında İzmitli bir iş adamının Türkiye örnek duruşu olarak görülmeli. 15 Temmuz gecesinden itibaren birlik beraberlik duygularının devamı olarak görülmeli.
Akmis Seyahat sahipleri Ruhi Karaalp ve Ümit Karaalp kardeşleri bir kez daha kutluyor, kentin tüm dinamiklerini bu organizasyonda buluşmaya davet ediyorum.
Başta Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık, Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız velhasıl kelam tüm Kocaeliyi 24 Eylül tarihinde bu büyük organizasyonda yerini almaya, şehit ailelerimizin yakınlarına destek olmaya davet ediyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem