17 Temmuz 2019 Çarşamba
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İyiliklerle dolu iftar programı

Adnan Gümüşer

09 Temmuz 2015 tarihli yazısı

Temmuzun ilk Haftası’nda kalabalık bir iftar programıyla sahaya inmişti iyilikder. Huzur verici müziğiyle kimisi sıraya girmiş kimisi dua ederek iftarı bekliyordu. Dostlar buluşmuş muhabbetler devam ediyordu. Antik kapının önündeki geniş parkta güzel bir alanda olmuştu. Yeşil temiz ve havadar bir yerdi.
Veren el konumuna gelmek ve bunu sürdürmek gerekir. Geçen senelerden başlayan mutat iftarlara katılım 800 kişilik iken bu sene 1000 kişiye kadar ulaştı.
Anadolu Eğitim Gönüllüleri Derneği kendi çatısı altında 80’e yakın dernekle hizmetlerine devam ediyor. İyilikder ile Anadolu Eğitim Gönülleri Platformu kardeş kuruluş olarak hizmetler veriyor. Başkan Adnan ŞENYURT heyecanlı, güzel ve doyurucu konuşma yaptı. Halen Anadolu platformu Genel Başkanlığını Turgay ALDEMİR yapıyor. Bir hayli cevval ve çalışkan.
Anadolu Platformu’nun hedef ve ilkeleri kendi yayınladığı resmi internet sitesinde(www.anadoluplatformu.org.tr ) söyle açıklanıyor:
1. Eğitimi ve daveti öncelemek. İrşat ve tebliğ faaliyetlerine önem vermek.
2. Üye kuruluşların kurumsal kimlik kazanmasını sağlamak.
3. Organizasyon ve yapılanma çalışmalarına hız vermek. Koordinasyon için birliktelik zeminlerini çoğaltmak ve sürekli geliştirmek.
4. Düşünceye ve felsefi altyapı oluşturma çalışmalarına gereken önemi vermek.
5. Yürütülmekte olan kadın ve aile, evde karakter eğitimi, yaz kursları, gençlik çalışmaları ve organizasyonları, eğitim camiasına yönelik çalışmalar ve esnaf, işçi, işveren, teknik elemanlar vb. kesimlere yönelik eğitim çalışmalarına öncelik tanıyarak, sürekliliğini sağlamak.
6. Ekonomik anlamda kaynak oluşturma ve geliştirme çalışmalarına ağırlık vermek. Mevcut kaynakları verimli bir şekilde ve yerinde kullanmak. Yatırım yapılacak alanları baştan iyi tespit etmek.
7. Yazılı, sözlü, görsel yayınlar üretmek ve yaygınlaştırmak.
8. Eğitimlerde teorik aktarımların yanında pratik uygulamalara ve etkinliklere yer vermek. (Turnuvalar, geziler, kamplar, kermesler, ziyaretler, filmler, yarışmalar, vb.) Yaz okulları, spor okulları, hitabet, diksiyon kursları, kompozisyon, yazı, makale çalışmaları gibi organizasyonlara süreklilik kazandırmak. Dil kurslarıyla insanımızın etkin dil öğrenimine katkıda bulunmak. Ayrıca yurt dışında seyahat ve tecrübe kazanma çabalarının önünü açmak.
9. Proje Geliştirme Ekibi, Stratejik Planlama Birimi, Araştırma-Geliştirme Birimleri, Kurumsal Gelişim Ekibi, Takip ve Denetleme Birimleri gibi heyetler oluşturmak.
10. Ülke sınırlarına hapsolmamak. Güzel ve verimli uygulamaların tespitinde ve modellenmesinde dünyaya açılarak, her türlü birikim ve tecrübeden istifade etmek.

Bu sene İyilikderin Kocaeli’nde bir hayli programları olmuş. Gençlere, yetişkinlere ve öğrencilere yönelik. Sarı su kamp gezisi, okullar hayat bulsun projesi, yaz okulu projesi ve yaz kursları. Kısa adı eke olarak tarif ettiği evde karakter eğitimi çalışmaları da devam ediyor.
Başarılar iyi insanlar. Tebrikler iyilikder ve kardeş kuruluşları.
Kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem