27 Mayıs 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Milli İttifak bu sefer bir şeyler yapacak

Hayrullah Demiray

12 Mayıs 2015 tarihli yazısı

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin oluşturmuş olduğu Milli İttifak’ın bu seçimlerde hak ettikleri oyu almak için gece gündüz demeden gerçekten de çalıştığını gözlemliyoruz.

Daha önceki yazılarımda da değinmiştim bu sürece kolay gelinmedi belki.

Ama gerçekten de bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar uyum içerisinde çalışmalarını herkes takdirle karşılıyor.

Hem Saadet Partililer hem de Büyük Birlik Partili arkadaşlalar bu konuda gerçekten de özveri ile çalışıyorlar.

Önceki gün SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Pazartesi sabahı bir kahvaltı tertip ettiklerini ve bizlerin de orada olmamızı arzu ettiklerini söyleyince, bir mani olmaz ise davetlerine icabet edeceğimizi ifade etmiştik ve bizlerde Ramada otelde yapılan bu kahvaltılı toplantıya icabet ettik.

Zira hem iki partinin İl Başkanları ve Milletvekili Adayları bir tek sadece bayan adayları Reyhan Hanım yoktu, o da önceden belirlenen program dolayısı ile başka bir yerde bulunduğundan gelememişti, diğer bütün adaylar oradaydı.

Gerçekten de Saadet Partisi çatısı altında oluşan Milli İttifak bu sefer daha hevesli ve istekli kendisini seçime daha iyi hazırlıyor ve güçlü olmak için çalışan bir yapıyı gördüğümü ifade etmek isterim.

Konuşmalarda hem Ak Parti’den hem de MHP’den ciddi şekilde oy alacaklarını ifade ettiler.

Elbette bu doğru bir yaklaşım ama bununla da yetinmiyor.

Milli İttifak yetkilileri diğer partilerden de az da olsa oy alacaklarını da vurguluyorlar.

Her türlü seçim adaletsizliğine rağmen bu konuda kendilerine oldukça güvenen Milli İttifak mensupları Saadet Partisi’ne insanların korkudan yaklaşmadan telefonla sizlerleyiz dediğine değindiler.

Bu konuda iktidarın hala bugünlerde ülkeyi 1980 sonrası yapılan ve baş mimarının da öldüğü bir sitemle ülkeyi idare etmelerinin çokta mantıklı olmadığını ve kendilerinin sadece iktidarı değil meclisteki diğer partilerin de bu konuda sorumluluğu bulunduğunu ifade etmeleri hem doğru bir yaklaşım hem de ülkede bugün konuşulması gereken başka birçok mesele daha olduğu ve geçmişte çok kısa bir sürede koalisyon olmasına rağmen bunu Rahmetli Erbakan hocanın ve ekibinin başardığını şimdi de hem Erbakan Hoca’nın hem de Muhsin Yazıcı’nın çalışma arkadaşlarının bu konuda başarılı olacaklarını düşünüyorlar ki bunda da haksız değiller.

 

Gördüğüm kadarıyla iktidarı ve muhalefeti fazlaca eleştirmek yerine kendilerinin neler yapacaklarını anlatmaları da bana göre en mantıklı işlerinden bir tanesi.

Nitekim insanlar zaten hoşgörüsüz ve tahammülsüz bir toplum olma yolunda ilerlerken insanların arasını germenin çokta doğru olmadığını ve “Önce Ahlak ve Maneviyat” diyerek yolculuklarına devam ettiklerini görüyoruz.

Gördüğüm bir başka şey daha var, oda şu kadar oy alacağız, bu kadar vekil çıkaracağız diye her hangi bir atmasyon konuyu da gündeme getirmediler ve bu konuda da takdir aldılar.

Elbette her siyasi parti seçimlerde iktidar olmak için girer belki ama Saadet Partisi bu sefer barajı aşmak için uğraşacak.

Bu konuda oldukça istekli ve hevesli gördüğünü ifade etmek isterim.

Dolayısı ile barajı geçmeleri halinde ülke için mecliste bir fark olacakları muhakkak.

Mevcut siyasi partilerin mecliste şuan yeni Anayasayı yapmadıkları için halka söyleyecek çok fazla bir şeylerinin olmadığını da unutmamak gerekir.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
mobesko konak_dr Davetiyem