27 Mayıs 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Av.Sertif Gökçe Baro’da güzel işler yapacak

Hayrullah Demiray

31 Ekim 2014 tarihli yazısı

Makamlar kalıcı insanlar gelip geçicidir bu söz artık klasikleşmiş sürekli söyleriz ama buna uygun hareket tarzı, geliştirmekte biraz zorlanırız.
Kentin bazı dinamikleri var işte son dönemde hem siyasi yelpazede hem de değişik kurum ve kuruluşlarda ve sivil toplum kuruluşlarında meslek örgütlerinde birçok yerde değişiklikler oluyor ve yenilenmeler yaşanıyor.
Birilerinin koltuklarına yapışıp kalmaması da gerçekten sevindirici bir durum.
Belki de demokrasinin en güzel yönlerinden birdir insanların seçimle iş başına gelmeleri.
Nitekim her ne kadar seçimleri, bazı seçilmişler içlerine sindiremese de demokrasinin en güzel yanlarından bir tanesidir seçim.
Zira seçimlerin belli aralıklarla yapılıyor olması da seçim yapılacak yerdekilerin değişim ve gelişim içerisinde olmalarını sağlamaktadır.
Türkiye de ve Kocaeli’de de önemli meslek gruplarından bir tanesi de avukatların üyesi olduğu Baro’dur.
Bu nedenle Kocaeli’de de diğer illerdeki gibi geçtiğimiz günlerde seçim yapıldı birkaç ay öncesinden hummalı bir çalışma başladı eski başkanın aday olmamasından sonra iki aday yarıştı.
Birincisi Av.Sertif Gökçe diğeri de Av.Hakan Lamper işte bu iki adayın yarışında ipi göğüsleyen Sertif Gökçe oldu.
Öncelikle seçilen yeni yönetimi ve yeni yönetimin başkanı Sertif Gökçeyi bir kez daha buradan tebrik ediyorum.
Kendisini bizzat telefonla arayarak tebrik ettim lakin bir de yazılı bir şekilde kendisini bir kez daha tebrik edeyim dedim.
Nitekim bu gazetenin ilk temellerinin atıldığı dönemden kısa bir süre sonra tanıştık Sertif Beyle, Gerçekten de o günlerde yazılarıyla bizlere sundukları katkıları unutmamız mümkün değil.
Ancak asıl önemli olan insanın görüşü düşüncesi ne olursa olsun. Bir insanın öncelikle karakteri önemlidir.
Gerçekten Sayın Sertif Gökçe’nin Baroda çok güzel işleri başarabilecek birisi. Duruşu ile kendine olan özgüveni ve insanlara yaklaşımı ile gerçekten de bu kentte kendisine önemli bir yer edinmiş birisinin böylesi önemli bir yere başkan olması sevindirici.
Diğer yandan aynı zamanda siyasi bir kişilik olmasına karşın normal hayatta bu konuda insanlara yaklaşımını oldukça takdir ettiğim bir isimdir.
İşte insanların görüş ve düşünceleri ne olursa olsun belli kademelerde ve yerde olan insanların insanlar verdiği değer önem ve yaklaşım çok önemli. Onun içinde hangi kurumun kuruluşun derneğin sivil toplum kuruluşunun meslek örgütlerinin odaların hulası kelam nerede olursanız olun ama her şeyden önce insana değer vermeniz gerektiğini ve o kurumların kalıcı sizlerin ise gelip geçici olduğunuzu unutmadan hareket edin.
Zira Baro’da birçok şey değişecek ve değişmelide. İnsanların avukatlara bakışı da değişmeli olumsuz yönlerini ve halkın kafasında oluşan baronun farklı yapısının ve anlayışının da bu yönetimle değişeceğini düşünüyorum.
Çünkü en azından yeni başkan olan insanın tavrını ve tarzını bu anlamda biliyorum.
Görüş ve düşüncesi ne olursa olsun o çatı altında herkese eşit mesafede olacağını ümit ediyorum.
Gerçekten de bir yeri idare etmek çok zordur. Elbette herkesi memnun etme imkanınız yok lakin o kurum kuruluş ya da oda her nerede olursanız olun orada insanlar eşit muamele edebilirsiniz.
Aslında Türkiye de ve kentimizde de bu anlamda bir zihniyet değişikliğine de ihtiyaç var.
Her şey hazır yenilenirken bu zihnimizdekileri de yenileye bilsek ve hak edenleri hak ettikleri makamlara getirebilsek.
Yani görüş ve düşüncesi elbette olsun ama gerçekten de bir makama getirdiğimiz insanlar liyakat sahibi olmalarını da önemseyelim.
Bu anlamda Baro başkanımızı tebrik ediyor ve yeni yönetimine de başarılarımızı diliyorum.
Zira adaleti savunması gereken kişilerin gerçekten adaleti savunmaları ve insanların haklarını kanun önünde ararken de kanunsuz davrananlara müsaade etmemeliler.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
mobesko konak_dr Davetiyem