17 Temmuz 2019 Çarşamba
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Körfez Belediyesi'nin üvey evladı İlimtepe'nin feryadı

Adnan Gümüşer

31 Mayıs 2014 tarihli yazısı

Türkiye genelinde malumunuz Belediye seçimlerinde Kocaeli 13-0 lı bir skor elde etmişti. İlimtepe de de bu skorla eşit olarak Ak parti % 39 oy oranı ile 1. parti çıkmıştı. Bu oran körfez ilçesinin oranına çok yakın. İlimtepe de 11 sandık var. YSK kayıtlı seçmen sayısını 3500 olarak belirtiyor. Ak parti İlimtepe de toplam(1039 oy) aldı. Yani kullanılan oyların büyük çoğunluğunu.


İlimtepe körfez belediyesinin şirin ve havadar bölgelerinden birisi. Körfezden gidebilmek için yarım saat vakit ayırmanız gerekir. Temiz hava bol oksijen arayan ve bunu ihtiyaç gören herkes için tavsiye ediliyor. İlimtepe de İlimtepe Yapı Kooperatifinin 3200 dairesi var. Her hanede beş kişi olsa (5*3200 ) ve 16.000 kişiye tekabül eder. Boş daireleri çıkarırsak yaklaşık 10.000 kişi buralarda yaşamını sürdürmektedir. Bu kadar kişi Belediyeden hizmet alıyor/bekliyor. Yapılanların büyük çoğunluğu dolu geri kalan daireler boş ve kullanıcısını bekliyor. Boş olan kooperatifin kendi dairelerinde ise çeçen vatandaşlar oturuyor. Körfez İlçenin sadece tek şehir görünümlü mahallesi olup;


Ufak bir alışveriş için körfeze inmek ve oraya gitmenin zahmetini çekmek gerekiyor. Görüntü kirliliği oluşturan barakalar tam bir fakir ve eski köy havası veriyor. Başıboş hayvanlar çocuklara saldırıyor ve çoğu kimseyi rahatsız ediyor. Yollar bakımsız ve sahipsiz. Temizlik makul zaman ve kalitede yapılamıyor. Kültür merkezi veya kütüphane yapılması için çalışma olmasını dört gözle bekliyor. Bu iş için kazma vurulması İlimtepelilerin hayalini süslüyor.


Yıllardır iktidar belediyesinden verdiği sözler yerine getirilmediğinin kırgınlığını taşıyor feryat ediyorlar. İlimtepe sakinlerinin bana iletilen talepleri şöyle:


1-İçinde alışveriş merkezi bulunan İş merkezinin en kısa zamanda yapılması.İlimtepe sakinlerinin Hijyenik ortamlarda alış veriş yapılmasının sağlanması


2- Körfez İlçenin sadece tek Şehir ve Site görünümlü Mahallesindeki Baraka halindeki dükkânların acilen kaldırılarak görüntü kirliliğinin giderilmesi ve yapımı hazırlanıp proje safhasını bitirmiş ihale aşamasına gelmiş dükkânların yapımına acil bir şekilde başlanması.


3-Mahalle içinde başıboş dolaşan hayvanların, köpeklerin, kedilerin toplatılması.


4-Yeni yollar yapılarak çamurdan ve tozdan sakinlerin kurtarılması.İlimtepe Ana yolunun aydınlatılması.


5-Afet kaçış yolu olarak planlanan yolun en kısa zamanda hizmete açılması.


6-Yeni yapılan kuzey Anadolu otobanından körfeze çıkış verilmesi ve bağlantı yolunun İlimtepeden geçerek körfeze bağlantısının yapılması.


7-Temizlik işinin daha titiz ve periyodik olarak yapılması. Mahalleye Temizlik Süpürme Aracınında gelerek sokakların temizlenmesinin sağlanması.


8-Halkın kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını giderecek Kültür merkezinin yapılması.


9-Belediye ve halk otobüslerinin pik saatlerinde sefer sayılarının artırılması.


Yukarıdaki talepler kıymetli okuyucularımdan geldi. Bende Başkan’ a bu sütunda iletmek istedim.
30 Mart seçimlerinde ilimtepe de seçmen sayısı itibariyle en çok oyda Başkan İsmail Baran’a çıkmış durumda ( 1039 oy). Yani seçmenin büyük çoğunluğunun desteği Başkan İsmail BARAN’ a. Haydi, Başkan seçmenlerini daha fazla üzmeden halkın taleplerine kulak ver. Hizmetleri yerine getirmeni dört gözle bekliyorlar. Sana dua da edecekler daha ne.
Kalın sağlıcakla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem