20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

MHP Meclis üyesi Ayhan Arpacı savunma verecek

MHP Meclis üyesi Ayhan Arpacı savunma verecek
Siyaset Yazdır

MHP Meclis üyesi Ayhan Arpacı İzmit Belediyesi dünkü Ağustos Meclis oturumunda Fatma Kaplan Hürriyet’in projelerinden olan hayvan hakları ve kreş müdürlüklerinin açılmasıyla ilgili maddelere evet oyu vermişti. Arpacı’nın ilgili maddelere tek evet diyen meclis üyesi olması gerekçesiyle partisi tarafından savunmasının alınacağı öğrenildi.

İzmit Belediyesi Ağustos ayı meclis oturumu dün gerçekleştirildi.Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, meclis oturumunda gerçekleşen oylama sırasında MHP Meclis Üyesi Ayhan Arpacı’ya “Az önce kabul etmiştiniz, şimdi niye karar değiştirdiniz?” sorusunu sorarken Arpacı ise, “Aklıma yatınca uygun olduğunu düşündüm. Komisyonda evet denecek sonuçta. Ben kendi adıma konuşuyorum burada. Hayvan hakları ile ilgili siyasi bir olay değil, kötü bir olay da değil. Ben müdürlüğünün değişmesini anlamam. Hayvan hakları ihlali mevcut. Bu yüzden kreş ve hayvan müdürlüğü için benim oyum evet. Ben kesinlikle siyaset yapılmasın istemiyorum. Halkın menfaatine olacak her şeye evet derim” derken CHP’li meclis üyeleri Arpacı’yı alkışlamıştı.

 

SAVUNMASI ALINACAK

MHP Meclis üyesi Ayhan Arpacı’nın mecliste ilgili maddelere evet oyu vermesinin ardından Arpacı’nın Cumhur İttifakı’na aykırı hareket ettiği gerekçesiyle savunmasının alınacağı söylendi. Arpacı önümüzdeki günlerde ilçe yönetimine davet edilecek ardından Arpacı hakkında tutulan rapor il yönetimine sunulacak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem