20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

O okula İstanbul'dan müdür atandı!

O okula İstanbul'dan müdür atandı!
Eğitim Yazdır

Dilovası Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne İstanbul’da uzun yıllar idarecilik yapan isim Musa Kurt Atandı.

Güçlü eğitim kadrosunu 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının hemen öncesinde daha da kuvvetlendirmek isteyen Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi bu amaçla önemli bir adım attı. İstanbul’da uzun yıllar İdarecilik ve Müdürlük görevlerinde bulunan Musa Kurt, Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesinin yeni müdürü oldu.

 

 

Musa Kurt Kimdir?

1980 tarihinde İzmit'te doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini İzmit'te tamamladı. 1996 yılında İzmit İmam Hatip Lisesinden dereceyle mezun oldu. 1997 yılında girdiği Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2002 yılında yine derece yaparak mezun oldu. Daha sonra 2015 yılında Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

2007 yılında Konya'nın Ilgın İlçesi Yukarıçiğil Şehit Asker Seyit Ali Gür İlköğretim okulunda sözleşmeli Din Kültürü öğretmeni olarak atandığı ilk görevinden, 20 şubat 2007 tarihinde Kırklareli Babaeski Meslek Lisesine kadrolu olarak atandı. 2011 yılında ise Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine il dışı tayinle atandı.

2011-2013 yılları arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler biriminde görev yaptı. 2014 yılında yeni açılan Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesine Kurucu Müdür yardımcısı olarak atandı ve birçok başarılı çalışmalar yürüttü. Ardından 15 Eylül 2017 tarihli 2017 yılı Yönetici Görevlendirmeleri kapsamında İlk tercihi olan İstanbul  Tuzla Halil Türkkan Kız AİHL'ye Okul Müdürü olarak atandı.Daha sonra 12 Temmuz 2018 tarihinde İsteğe bağlı il dışı tayinle Derince Yenikent Anadolu lisesine din kültürü öğretmeni olarak atandı. Akabinde 26 Eylül 2018 tarihinde çenesuyu Ortaokuluna  müdür yardımcısı olarak görevlendirildi.

22 Temmuz 2019 tarihinde Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü olarak görevlendirildi.

Başarılı Çalışmaları nedeniyle Kaymakam ve Valiler tarafından 11 başarı belgesi , 3 üstün başarı 2 ödül belgesi ile ödüllendirilmiştir. Birçok seminer ve kursta eğitim almıştır. Hizmet içi eğitim faaliyetlerinde eğitici olarak eğitim vermiştir. Musa Kurt İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve İki çocuk babasıdır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem