23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona

Tercih yapacaklar dikkat!

Tercih yapacaklar dikkat!
Eğitim Yazdır

Cumhurbaşkanlığı, YÖK ve SGK verileriyle üniversite mezunlarının istihdam oranları, ortalama iş bulma süreleri, ortalama ücretleri gibi bir dizi veri yayınladı

Başta üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin, üniversitelerde eğitimine devam eden veya yeni mezun gençlerimizin ve profesyonellerin doğrudan yararlanabileceği bir kaynak niteliğindedir. Üni-Veri, Yükseköğretim Kurumu’ndan alınan mezun bilgileri ile Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan istihdam verilenlerinin birleştirilerek analiz edilmesiyle hazırlanmş olup 2014-2018 dönemini kapsamaktadır.

 

Başlıksız-1

 

İŞ BULMA SÜRESİ EN KISA OLANLAR TEKSTİL MÜHENDİSLERİ

Ortalama iş bulma sürelerinin yer aldığı verilere göre, mezun olduktan sonra en hızlı iş bulanlar ortalama 4 ay 2 günle tekstil mühendisleri ilk sırada yer aldı. Tekstil mühendislerini de sırayla iç mimarlar, mimarlar, konservatuvar mezunları ve endüstriyel tasarımcılar takip ediyor.Ortalama iş bulma süreleri en uzun olanlarsa 17 ay 14 günle hukuk mezunları. Hukuk mezunlarının ardından piskolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları, maliye mezunları, öğretmenler ve siyasal bilimler ve uluslararsı ilişkiler mezunları takip ediyor.

 

iSTİHDAMDA İLK 10:

istihdam

 

 

İŞ BULMA SÜRESİNDE İLK 10:

iş

 

ÜCRETLERDE İLK 10 İSE:

para

Detaylara bu adresten ulaşabilirsiniz https://univeri.cbiko.gov.tr/

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem