20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

CHP'de kurultay kararı ertelenmiyor

CHP'de kurultay kararı ertelenmiyor
Siyaset Yazdır

CHP'nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'nda 37'nci Olağan Kurultayı süreci masaya yatırılırken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu erteleme kararını kabul etmedi

CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı'nda, 2020 yılının şubat ayında yapılması planlanan 37’nci Olağan Kurultay’ın ertelenmesine yönelik öneriler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüldü. AK Parti içerisinde partileşme sürecinde olan muhalif kesimin etkisinin erken seçim sonucunu doğurabileceğini belirten bazı genel başkan yardımcıları Kurultay’ın ertelenmesi konusunu Kılıçdaroğlu ile görüştü. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ise, Kurultayın ertelenmesi kararını kabul etmedi.

 

chp-10

 

HAZIRLIKLAR EKİMDE BAŞLIYOR

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayın zamanında yapılmasının uygun olacağını belirterek erteleme konusunu kapattı. CHP Lideri, "Kurultayı ertelemeye gerek yok. Tarihi neyse o tarihte yapılır" ifadelerini kullandı. Partide, kurultay hazırlıkları ekim ayında başlayacak. 2020 yılının şubat ayında ise olağan kurultayı gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem