20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Büyükakın, koordinatör gerçeğini gazetemize açıkladı

Büyükakın, koordinatör gerçeğini gazetemize açıkladı
Siyaset Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, koordinatörlerin başkan yardımcısı gibi çalışacağını söyledi.

Büyükakın, “İlçe belediyelerinde olan partili başkan yardımcısı büyükşehirde yok. Benim dışımdaki yetkililerin tamamı devlet memuru. Bu boşluğu doldurmak için atadığım koordinatörler, vatandaşın sorunlarını ve ilçelerdeki eksikleri belirleyecek, ilçe başkanları üzerinde bir yaptırımı olmayacak” dedi

 

KOORDİNATÖRLÜK

Başkan Büyükakın, koordinatörler üzerinden yapılan tartışmaların yanlış ve gereksiz olduğunu belirterek, “Büyükşehirlerde olmayan ilçe belediyelerinde görev yapan siyasi başkan yardımcılığını koordinatörlerle çözmek istedik. Olay bu. Koordinatörler sorumlu oldukları ilçelerde vatandaşların arasında olacaklar, bana karşı sorumlu olacaklar, ilçe başkanlarıyla muhatap olmayacak” şeklinde konuştu.

 

SORUN DİNLEYECEK

Koordinatörlüğe atanan Abdullah Köktürk, Nihat Abiş, İbrahim Pehlivan’ın belediye başkanlığı yaptıklarını, bölgelerini, iyi tanıyan isimler olduğunu anlatan Büyükakın, “3 arkadaşımız sorumlu oldukları bölgelerindeki sorunları tespit edecek, vatandaşların şikayetlerini dinleyecek, giderilmesi için bana rapor edecek. Sorunların tespiti ve çözümü için vatandaşı belediyeye getirmek yerine biz vatandaşın ayağına gideceğiz” dedi.

 

GAZİ LİSESİ BİNASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, Gazi Lisesi tarihi binası ve halk ekmek ile ilgili projelerin yanlış anlaşıldığını söyledi. Büyükakın, tarihi binanın çocuk eğlence merkezi yapılmayacağı ifade ederek, “Şehir merkezinde alışverişi canlandırmak için esnafla görüştüm. Onların da önerileri doğrultusunda Gazi Lisesi duvarlarını yıkarak sanat sokağı ile birleştirmeyi planlıyoruz. Henüz kesinleşmiş bir proje yok” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem