20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Olimpiyatlarda büyük başarı!

Olimpiyatlarda büyük başarı!
Eğitim Yazdır

Haber

Macaristan'ın Szeged kentinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen Biyoloji Olimpiyatları'nda ülkemizi temsilen katılan 4 öğrenciden Sezgin Er (Muammer Dereli Fen Lisesi -Kocaeli) altın madalya ve Ahmet Umur Topçu (Dilovası Özel ENKA-Kocaeli) gümüş madalya kazanarak hem ilimizi hem ülkemizi gururlandırdı

Bu yıl 30.su düzenlenen Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı 14-21 Temmuz 2019 tarihlerinde Macaristan'ın Szeged kentinde düzenlendi. 4 öğrenci ile ülkemizin temsil edildiği olimpiyatta  2 Altın ve 2 Gümüş madalya kazanan öğrenciler büyük bir başarıya imza attı. Ülkemizi temsil eden öğrenciler; Sezgin Er (Muammer Dereli Fen Lisesi) ve Yiğit Can Ateş Altın madalya, Ahmet Umur Topçu (Dilovası Özel ENKA-Kocaeli) ve Hasan Zeki Yıldız Gümüş madalya kazanarak ülkemize haklı gurur yaşattı.

 

DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU

Olimpiyatlarda ayrıca ilimizde Muammer Dereli Fen Lisesi'nde öğrenim gören Sezgin Er, Moleküler Biyoloji Pratiğinde Dünya Birincisi olmayı başardı. 30. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatında ülkemizi temsil eden Biyoloji Olimpiyat Takımı öğrencileri başarılarıyla hepimizi gururlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem