20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

CHP Kartepe’ye kayyum geliyor

CHP Kartepe’ye kayyum geliyor
Siyaset Yazdır

Önceki hafta CHP Kartepe İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve 11 yönetim kurulu üyesinin istifa etmesi üzerine ilçe yönetimi düşmüştü. İl Örgütü ise, ilçeyi seçime götürecek olan kayyum için çalışmalarına başladı

31 Mart yerel seçimlerinin ardından istediği başarıyı yakalayamayan CHP Kartepe İlçe Örgütü'nde önceki hafta İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve ilçe yönetim kurulundan 11 kişinin istifa etmesi partide şok etkisi yaratmıştı. Bu istifaların ardından ilçe yönetimi düştü. Ardından İl Örgütü, Kartepe İlçe Örgütü'nü seçime götürecek olan kayyum için çalışmalarına başladı.

 

AKAR VE İL BAŞKAN YARDIMCILARI

5 kişiden oluşacak olan kayyumda yer alacak isimleri belirlemek üzere CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkan Yardımcıları Nilay Merttürk, Selim Yıldız, Hasan Akar, Naim Keskin ve Bülent Sarı görevlendirildi.

 

22 TEMMUZ'A KADAR BELİRLENECEK

Kayyum için çalışmalarına başlayan PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkan Yardımcıları Nilay Merttürk, Selim Yıldız, Hasan Akar, Naim Keskin ve Bülent Sarı örgütte ağırlığı bulunan isimlerle görüşmelere başladı. 5 kişilik kayyumun 22 Temmuz Pazartesi gününe kadar belirlenip ardından atamasının yapılması bekleniyor. Atamanın ardından ise, Kartepe İlçe Örgütü 30 gün içerisinde seçime gidecek.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem