20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Başiskele Çocuk Üniversitesi “Çocuklar Ülkesi”nde

Başiskele Çocuk Üniversitesi “Çocuklar Ülkesi”nde
Eğitim Yazdır

Başiskele Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’na kayıtlı öğrenciler, “Kampüs Dışı Etkinlikler” kapsamında İstanbul'da bulunan “Çocuklar Ülkesi KidZania”yı ziyaret ettiler.

 

Kidzania_Gezisi2

 

Başiskele Belediyesi tarafından Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Başiskele Çocuk Üniversitesi, yaz döneminde de bölgemizdeki öğrencilere eğitim desteği vermeye devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yaz okulunda “Kampüs İçi Etkinlikler”de eskrim, masa tenisi, okçuluk, müzik-ritim, ebru, kaligrafi, resim, heykel ve tasarım, yaşam becerileri ve görgü kuralları, akıl oyunları ve tiyatro eğitimleri alan öğrenciler; çarşamba günleri de “Kampüs Dışı Etkinlikler” ile eğitim ve eğlence amaçlı gezilere katılıyor. Geçen haftalarda İstanbul’a giden öğrenciler, Boğaz Turu yapmışlar, Miniatürk Müzesi’ni gezmişler, Tarihi Yarımada’yı gezerek tarihte kısa bir yolculuk yapmışlardı. Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri bu hafta ise, yine İstanbul’da bulunan “Çocuklar Ülkesi” adı verilen KidZania’ya çıkartma yaptılar.

 Kidzania_Gezisi5

 

 

HEM EĞLENDİLER HEM ÖĞRENDİLER

Başiskele Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan 175 öğrenci, eğitmenlerinin ve gönüllü velilerin eşliğinde kendilerini bekleyen otobüslerle saat 09:30’da İstanbul’a hareket ettiler. Üsküdar’da bulunan KidZania’ya çıkartma yapan öğrenciler, hayallerindeki mesleği deneyimleyerek erken dönemde yaşamaları amacıyla kurulan KidZania’da hem eğlendiler, hem de meslekler hakkında bilgiler öğrendiler. Çocuklar Ülkesi KidZania’da 4 -14 yaş arasındaki çocuklar, 65 aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştiriyor, tercih ettikleri 100'den fazla mesleği bizzat kendileri icra ederek deneyimliyor ve mesleklerin kurallarını ve incelikleri hakkında bilgileri yaşayarak öğrenebiliyor.

 

 

Kidzania_Gezisi4

 

MESLEKLERİ DENEYİMLEDİLER

Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri, seçtikleri mesleklerle ile ilgili önce yetkililer tarafından bilgilendiriliyor, ardından meslek üniformalarını giyererek işbaşı yapıyorlar. Kimi kahraman bir itfaiyeci, kimi güvenliğimizi sağlayan polis, kimi TV-Radyo programcısı, kimi uçma hayalini gerçekleştirmek için pilot, kimi de bankacı oldu. KidZania gezisinde öğrenciler, merak ettikleri meslekleri deneyimleyerek, yaşayarak öğrenme fırsatı bulurken güzel ve eğlenceli vakitler geçirdiler.

 

Kidzania_Gezisi3

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem