20 Ağustos 2019 Salı
Bellona

Ücretsiz Diyetisyen Hizmetine Devam

Ücretsiz Diyetisyen Hizmetine Devam
Sağlık Yazdır

Başiskele Belediyesi Ücretsiz Diyetisyen Hizmeti ile Sağlık Dağıtmaya Devam Ediyor

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ücretsiz sunduğu diyetisyen hizmetiyle Başiskeleli yaz aylarını formda geçiriyor. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele'de yaşayan vatandaşların sağlığına büyük önem veriyor. Başiskele Belediyesi, ücretsiz olarak sunduğu spor merkezlerine ilave olarak, Başiskeleliler’e ücretsiz diyetisyen hizmeti sunuyor. Başiskeleli halkın yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz diyetisyen hizmetine özellikle kilo problemi olanların ve sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir yaşam sürmeyi hedefleyenler başvuruyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün uzman diyetisyenleri, Başiskele Belediyesi’ne bağlı spor merkezleri, semt konakları ve belediyenin ana hizmet binasında vatandaşların formda kalmalarına destek oluyor.

 

UZMAN KONTROLÜNDE DİYET

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan iki uzman diyetisyen, her gün onlarca vatandaşa doğru beslenme ile ilgili danışmanlık veriyor. Sunulan hizmette, vatandaşın vücut yağ kütlesi özel cihazlar ile ölçülüyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen vatandaşlar için kişiye özel beslenme programı hazırlanıyor. Başiskele’de diyetisyenlik hizmetlerinden faydalanan vatandaşların yüzde 88’ini kadınlar oluştururken, erkek vatandaşlar da kilolarını kontrol altına almak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için bu hizmete başvuruyor. Son 3 ayda (Nisan-Mayıs-Haziran) 950 kişiye hizmet veren uzman diyetisyenler, Başiskele’de halkın formda kalıp sağlıklı bir yaşam sürmesine destek oluyorlar.

 

KİLO ALMAK İSTEYENLER DE BAŞVURUYOR

Uzman diyetisyenler Betül Aydın ve Fatma Şule Kılıç tarafından vatandaşa ücretsiz olarak verilen diyetisyenlik hizmetine fazla kilolarından kurtulmak isteyen vatandaşların yanı sıra kilo almak isteyenler de başvuruyor. Zayıflıktan yakınan vatandaşlara sağlıklı şekilde kilo almanın yollarını da anlattıklarını söyleyen Diyetisyen Fatma Şule Kılıç, kilo problemi yaşayan kadın-erkek herkese doğru ve sağlıklı beslenme konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade etti. Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Kader Kaya da, kilo problemi ve beslenme sorunları yaşayan, formunu korumak, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen tüm vatandaşları ücretsiz diyetisyen hizmetlerinden faydalanmaya davet etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem