25 Haziran 2019 Salı

Kocaeli annelerinden ses getiren kampanya

Kocaeli annelerinden ses getiren kampanya
Güncel Yazdır

İlimizin genç sivil toplum kuruluşlarından Kocaeli Anneleri Derneği "Bu bayram bir çocuk da sen sevindir" kampanyasıyla büyük ses getirdi.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen bayramlık kampanyası, diğerlerinden farklı olarak geniş kitlelere ulaşarak büyük bir iyilik hareketine dönüştü. "Ütülü mendilin içine harçlık konan neslin çocukları, şimdilerin anneleri; Bu bayram çocukların gülümsemesi için el ele ver!" sloganıyla yapılan çağrıya her kesimden destek geldi. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya Kocaeli'ni aşarak, yurt içi ve yurt dışındaki hayırseverlere ulaştı. Bağışçıların katkılarıyla 800’ü aşkın çocuk için alınan bayramlıklar, dernek yönetimi ve üyeleri tarafından dağıtılmaya başlandı.

 

 

1

 

Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande KAYA konuşmasında; " Dernek olarak şimdiye kadar çok güzel duygular ve özel anlar yaşadık bugüne kadar ama bu kampanya çok farklıydı. Bizlere destek olan, çocuklarımıza bayramlık almak için bize ulaşan güzel yürekler. Saygıdeğer bağışçılarımız kampanyaya destek olmakla kalmadı, herkese açık gerçekleştirdiğimiz paketleme kısmına yardım ederek bizlerle birlikte tüm güçleriyle çalıştılar. Bu büyük bir onur ve mutluluk bizim için. Her yerden, Türkiye'nin pek çok ilinden ve yurt dışından destek olan sevgili arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, teyzelerimiz, amcalarımız, abilerimiz. Bu gurur hepimizin, bu sevinç, bu mutluluk, bu huzur hepimizin. Öncelikle bizlere güvenerek bu yolda gönülden destek veren tüm hayırseverlere, yönetim kuruluma ve üyelerime teşekkür ediyor, minnet ve sevgilerimi sunuyorum" dedi. Kocaeli Anneleri önümüzdeki sezonda yeni projeleriyle eğitime, üretime destek vererek kadın ve çocuklara yönelik çalışmalarına devam edecek.

 

2

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem