18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Toplu taşımada çözüm pazarlığı

Toplu taşımada çözüm pazarlığı
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bu ilin ulaşım ve trafik sorununu mutlaka çözeceğiz” diyerek düğmeye bastı. Büyükakın’ın talimatıyla oluşturulan UKOME, Ulaşım Park, oda ve 10 kooperatif başkanından oluşan komisyon haftada 2 gün toplanarak Ulaşım ve Toplu Taşıma sorunlarına çözüm arıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 31 Mart seçim öncesi ve sonrası yaptığı açıklamalarda, önceliklerinin ilk sırasında trafik ve ulaşım olduğunu söylemişti. “Bu ilin ulaşım ve trafik sorununu mutlaka çözeceğiz” diyen ve bu konuda kararlı olduğu bilinen Büyükakın, UKOME, Ulaşım Park ve Özel Halk Otobüsleri oda ve kooperatif yöneticilerini bir araya getirerek çalışma yapmalarını istedi.

 

MAĞDUR EDİLMEYECEK

Esnafın ekmeğinde gözü olmadığını, özel halk otobüs sahipleri ile Ulaşım Park AŞ’nin rekabetinin söz konusu olmadığını ifade eden Büyükakın, “Amacımız özel halk otobüs kooperatifleri esnafını mağdur etmek değildir. Aksine tüm kooperatife kayıtlı araçları tek havuzda toplamak, araçlarını kiralamak, daha çok vatandaşın konforlu, güvenli, hızlı toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmesini sağlamaktır” dedi.

 

ESNAF NE İSTİYOR

Kocaeli genelinde faaliyet gösteren özel halk otobüslerinin kooperatif ve oda başkanları haksız rekabet yapan Ulaşım Park AŞ’nin esnafı mağdur ettiğini söylüyor. Havuz Sistemin Kocaeli’nin genelinde yaygınlaştırılmasına sıcak baktıklarını ifade eden başkanlar esnafa, eski araçlarını değiştirmek için kredi olanağı sağlanmasını istiyor. Zam yapılırken 3 yıldır aynı ücretle taşınan öğrenci ücretinin de arttırılmasını talep ediyorlar.6

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem