18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Türkkan, TBMM'de saldırıyı kınadı

Türkkan, TBMM'de saldırıyı kınadı
Güncel Yazdır

Haber

TBMM'nin 99'uncu yılı nedeniyle Özel Birleşim ile toplanan mecliste konuşan TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınayarak “Tüm faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelerini tüm Türk milletiyle beraber bizler de bekliyoruz” dedi,

TBMM Genel Kurulu, TBMM'nin açılışının 99. yıl dönümü nedeniyle Özel Birleşim ile toplandı. Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin genel başkanları ve temsilcileri özel oturumda konuşma yaptı. İYİ Parti Grubu adına TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuştu. Türkkan, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. "Tüm faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelerini tüm Türk milletiyle beraber bizler de bekliyoruz" dedi.

 

ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

Konuşmasına “Yüce Meclis’imizin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu anlamlı günü armağan ettiği başta çocuklarımız olmak üzere milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'mızı idare eden ilk Meclis’in saygıdeğer üyelerini, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diyerek başlayan Türkkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.

 

ÇOCUKLARIMIZ KİN VE NEFRETLE YETİŞMESİN

Türkkan, “Geçtiğimiz günlerde Çubuk'ta linç girişiminde bulunulan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan bu alçak girişimi kınıyorum. Görünen ve henüz arkası tespit edilemeyen bu girişimin tüm faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelerini tüm Türk milletiyle beraber bizler de bekliyoruz. Bugün biz siyasiler birbirimize kin ve öfke duymadan siyaset yapılan, kutuplaşmanın olmadığı bir Türkiye bırakabiliyor muyuz çocuklarımıza? Bunun cevabını vermek için lütfen herkesin bir kez daha kendileriyle yüzleşmesi gerekiyor. Çocuklarımızın ufkunu kin ve nefretle değil sevgi ve dürüstlükle şekillendirirsek iyi yetişirler; onlar kazanır, ülkemiz kazanır" dedi.

 

'TÜRKİYE İTTİFAKI'NA ÖNEM ATFEDİYORUZ

Devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye ittifakı" söylemine dikkat çeken Milletvekili Türkkan, “Çetin günlerden geçtiğimiz bu zaman diliminde Sayın Cumhurbaşkanı’nın bizlerce toplumsal mutabakat anlamına gelen ’Türkiye ittifakı' sözlerine önem atfediyoruz. Bunun bir söylemden fiile geçmesi için gerekli adımların bizzat Cumhurbaşkanı tarafından da atılmasını bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem