18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

9'uncu yaşımıza özel muhteşem gece

9'uncu yaşımıza özel muhteşem gece
Güncel Yazdır

Kurulduğu günden bu yana tarafsız, ilkeli, güncel ve doğru habercilik anlayışından ödün vermeyen gazeteniz Bizim Yaka Kocaeli, 9'uncu yılını önceki akşam Luxor Garden Otel'de düzenlediği özel gecede siz değerli okurlarıyla birlikte kutladı. Ayrıca gecede, ailemize dahil olan Kars İli Derneği Başkanı iş adamı Ertekin Akbulak'ın ortaklığı ilan edildi

Tam 20 yıl önce 1999 Marmara Depremi'nde aramızdan ayrılan gazeteci Hüseyin Demiray’ın hatırasını yaşatmak adına 21 Şubat 2011 tarihinde kardeşi Hayrullah Demiray tarafından kurulan gazeteniz Bizim Yaka Kocaeli 9'uncu yaşını siz değerli okurlarıyla birlikte kutlamanın gururunu yaşıyor. Başiskele'de doğan ve İzmit'te büyüyen tarafsız, ilkeli, doğru ve güncel habercilik anlayışından ödün vermeyen "Haberde Öncü Yorumda Güçlü" olan gazeteniz Bizim Yaka Kocaeli, önceki akşam Luxor Garden Otel'de 9'uncu yaşına özel kutlama gecesi düzenledi. Gecede kısa süre önce Kurucu Başkanımız Hayrullah Demiray ile Kocaeli Kars İli Derneği Başkanı iş adamı Ertekin Akbulak'ın ortaklığı da ilan edildi.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

 

BİZİM YAKA AİLESİ TAM KADRO

Özel gecemizde Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi Kurucu Başkanı Hayrullah Demiray, eşi Nurten Demiray ve çocukları Ceylin, Selin, Büşra, Onur Alp Demiray, Yönetim Kurulu Başkanımız Ertekin Akbulak, eşi Derya Akbulak, çocukları Esmanur, Edanur, Senanur, Zeynep, Iraz, Fikret, annesi Günay Akbulak, kardeşleri Sevim, Nezaket, Rıdvan ve Gültekin Akbulak, Genel Yayın Yönetmenimiz Semrel Aşçı, eşi Mustafa Aşçı, oğlu Hüseyin Aşçı, annesi Müyesser Oruç, kardeşi Emrel Oruç, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ozan Özgenç, Reklam Müdürümüz Özdem Acar, İnternet Editörümüz Zeynep Erkek, Köşe Yazarlarımız Galip Ataman, Melek Aktemur ve Yücel Alpay Demir, Grafik Tasarım Sorumlumuz Gökhan Güneri, muhabirlerimiz Pınar Gül ve Yusuf Ali Arslan, stajyerlerimiz Hamide Turan, Duhan Karsan ve Çağla Soy, personelimiz Semire Güngörmüş olmak üzere ailece yer aldık.

 

YALNIZ BIRAKMADILAR

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi'ni, 9'uncu yılına özel kutlama gecesinde başta kent protokolü olmak üzere çok sayıda davetli de yalnız bırakmadı. Kokteylli düzenlenen gecemize Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Körfez Belediye Başkan Yardımcı Osman Yurt, Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Danışmanı Ömer Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Kandıra eski Belediye Başkanı Ünal Köken, Basın Yayın Daire Başkanı Hasan Yılmaz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, AK Parti Derince Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ayşe Şiranün, AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Şevval Oruç, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ve KOGACE eski Başkanı Halit Yılmaz, İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammed Saraç, Sınav Okulları Şahin Kampüsü Genel Koordinatörü Dr. Esin Cevrioğlu, Kültür Okulları Sahibi Ali Aydemir, Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurul Başkanı Ali Korkmaz, KOÜ Mühendisi Fakültesi Eski Dekanı Prof. D. Savaş Ayberk ve eşi, Koruma Şirketler Grubu yönetim kurulu üyesi Zümran Aracı, basın mensupları, çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi ve davetliler katılım sağladı.

 

KOCAELİ'NİN GÖZÜ KULAĞI OLMAK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecemizde açılış konuşmasını Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Semrel Aşçı yaptı. Aşçı, "Gazetemizin Kurucu Başkanı Hayrullah Demiray'ın, 1999 yılı depreminde hayatını kaybeden gazeteci rahmetli ağabeyi Hüseyin Demiray'ın anısını yaşatmak için kurduğu Bizim Yaka Kocaeli gazetesi yayın hayatının bir yılını daha geride bıraktı. Kocaeli’nin 'gözü kulağı olmak' için yola çıkan, basın yayın ilkelerine bağlı kalarak çizgisinden şaşmadan, hedeflerinden ödün vermeden, 8 yıldır yürüyüşüne devam eden Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi artık 9 yaşında. O günden bu güne gece gündüz haber peşinde koşarak gerçeklerin takipçisi olan, adil ve ilkeli yayıncılıktan asla ödün vermeyen haber politikamızla her zaman gerçek gündemi siz değerli Kocaeli halkına ulaştırmaya çalıştık" dedi.

 

DAHA KALİTELİ YAYINLAR ULAŞTIRACAĞIZ

Aşçı, "Tüm personelimize bizlere verdiği destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederken aramıza yeni katılan ortağımız ve değerli arkadaşım iş adamı Sayın Ertekin Akbulak’a da ailemize hoş geldiniz diyorum. Akbulak’la birlikte daha da güçlenen kadromuzla, hedeflerimizi daha da büyüterek, siz değerli okuyucularımıza daha da kaliteli yayınlar ulaştıracağımıza inancım tamdır. Bu vesileyle gazetemiz Bizim Yaka’nın 9. yılını büyük bir heyecanla kutlarken, bizleri buralara kadar taşıyan siz sevgili okurlarımızı can-ı gönülden selamlıyorum" ifadelerine yer verdi.

 

DİMDİK DURDUK, DİKLENMEDİK

Kurucu Başkanımız Hayrullah Demiray, "Daha dün gibi hatırlıyorum 21 Şubat 2011 tarihinde hayatını bu mesleğe adayan, hayatıyla bana örnek olan ama çok erken kaybettiğim, abi kardeşliği doyasıya yaşayamadığım, 1999 Depremi'nde kaybettiğimiz abim Hüseyin Demiray’ın hatırasını yaşatmak için yola çıktık. Yola çıktığımız Başiskele’den Kocaeli’ye doğru tarafsız ve objektif, daha doğrusu doğrudan taraf habercilik anlayışını benimsedik. Benimsediğimiz bu yayını sizlere en güzel şekilde, her türlü zorluğa rağmen diklenerek değil ama dimdik durarak ulaştırdık" dedi.

 

ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ ERTEKİN BEY

Devamında Demiray, "Yaşadığımız onca zorluğa rağmen hep sabrettik ve Rabbim sabrımızın karşılığını bizlere verdi, hamdolsun. Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi’ni daha yukarıya taşımak için bazı kararlar da aldık. İşte bugüne kadar sunduğumuz bu güzel gazete aynı şekilde devam etsin ve daha güzel işler başarabilelim diye, ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ düşüncesiyle Ertekin Akbulak kardeşimiz, değerli dostumuzla birlikte bu gazeteyi geleceğe taşıma kararı aldık. Yani güç birliği yaptık ve bu güç birliği neticesinde Bizim Yaka Kocaeli, nice 9 yıllara ulaşmak üzere yoluna devam ediyor.  Kendisine aramıza hoş geldiniz diyor, ortaklığımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yanımızda olan siz değerli okurlarımıza ve değerli katkıları için reklam verenlerimize şükranlarımızı sunuyorum" şeklinde konuştu.

 

HAYALİM OLAN SEKTÖRE GİRDİM

Ardından söz alan gazetemizin ortaklarından Kars İli Derneği Başkanı iş adamı Ertekin Akbulak, "Kocaeli milletvekili aday adayı olduğum dönemde tanıştığım Bizim Yaka ailesi ile beraber organizasyonlar ve bunun gibi birçok alanda ortak çalışmalarda bulunduk. Bu vesile ile gazete sahibi Sayın Hayrullah Demiray ve Genel Yayın Yönetmeni Sayın Semrel Aşçı ile dostluğumuz gelişti. Medya sektörüne olan ilgim doğrultusunda yaptığım ortaklık teklifini iki değerli ismin kabul etmesiyle, hayalim olan bu sektöre giriş yapmış oldum. Kocaeli’de kendi sektöründe önemli bir yerde bulunan, başyazarı Sayın Galip Ataman, Yazı İşleri Müdürü Sayın Ozan Özgenç gibi önemli isimleri bünyesinde bulunduran, bunlara ilaveten samimi ve çalışkan personelleri ile başarıyı kovalayan Bizim Yaka Gazetesi'ne dahil olmak, benim için ayrı bir şans diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

ÇİZGİMİZDEN ŞAŞMADAN İLERLEYECEĞİZ

Devamında Akbulak, "Tecrübeli isimlerle aynı çalışma ortamında olmak, hayallerine hayallerimizi katmak bu doğrultuda ekip olarak çalışmak işin ayrı şevk veren tarafı. Bugüne kadar yaptığım her işte başarıyı kovalayan, ciddiyetle işine sarılan, ülke ve  millet menfaatlerini ön planda tutan biri olarak, gazetemizin bu idealler doğrultusunda çizgisinden şaşmadan ilelebet yaşayacak bir kurum olacağını gururla söyleyebilirim. Bu vesileyle benim başlangıcıma denk gelen, Bizim Yaka Gazetesinin 9. yaşını kutluyor, birlikte nice başarılı seneler diliyorum" şeklinde konuştu.

 

GAZETECİLİK ZOR ZANAATTİR

Daha sonra kürsüye çıkan Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, "Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi'nin bu özel gecesine katılamayan Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy'un selamlarını, hayırlı uğurlu olsun dileklerini iletiyorum. Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi'nin 9'uncu yılına özel gecesinde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Bizim Yaka Kocaeli Ailesi'ne nice yıllar diliyorum. Gazetecilik zor zanaattir. Gazetecilik görevini yapan arkadaşlar işini yaparken bu zorluğu yaşıyorlar. Onlar haberlerini oluştururken her daim hassasiyet gösteriyorlar. Gazetecilik sosyal sorumluluk projesidir. Gazetecilikle para kazanılmaz, mal mülk elde edilmez. Büyük bir sorumluluktur. Bizim sesimizdir. Bugün Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi'nin bu özel gününde bir arada olmaktan onur duyuyorum. Yeni yaşınız kutlu olsun. Hepinize iyi akşamlar diliyorum" şeklinde konuştu.

 

9'UNCU YAŞ PASTAMIZ KESİLDİ

Ardından Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, duayen gazeteci büyüğümüz Galip Ataman'a plaketini takdim etti. Daha sonra gazetemizin yönetimi tüm personele özel hazırlattığı plaketlerini tek tek takdim etti. Programın sonunda 9'uncu yılımıza özel hazırlanan pasta kesimi protokol mensuplarıyla birlikte yapılırken toplu fotoğraf çektirildi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem