18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

KOÜ, ANKOSLink Uluslararası Konferansı'na katıldı

KOÜ, ANKOSLink Uluslararası Konferansı'na katıldı
Eğitim Yazdır

Haber

ANKOSLink Uluslararası Konferansı Antalya'da yapıldı ANKOSLink Uluslararası Konferansının 7'ncisi 02-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya, Royal Seginus’da gerçekleştirildi. ANKOS’un kuruluşunun ise 19. yılı kutlandı

ANKOSLink 2019 Uluslararası Konferansının ana teması “Dijital Küreselleşme ve Sürdürülebilir Kütüphaneler” olarak belirlendi. Dernek Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Güssün Güneş’in açılış konuşmasının ardından davetli konuşmacı YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu’nun “Yükseköğretimde Sürdürülebilir Kalkınma” adlı sunumu ile devam etti. ANKOSLink 2019 Konferansı 22 farklı ülkeden 525 katılımcı ve 61 firmanın desteği ile gerçekleştirildi. Konferansta Kocaeli Üniversitesi Kütüphane Dokümantasyon Da. Bşk. Perihan  Semerci, ANKOS Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Kütüphaneci Volkan Özvatan  ise ANKOS gönüllü çalışanı da yer aldı.

KOMSUOĞLU

ANKOS'UN ÇALIŞMALARI

Anadolu Üniversiteleri Kütüphaneleri Konsorsiyomu (ANKOS), üniversite ve araştırma kütüphanelerinin en uygun fiyatla, en fazla e-bilgi kaynağına erişimlerini sağlamak, ölçek ekonomisi çerçevesinde bu ürünlere yapılan yatırımı paylaşmak, Türkiye’deki bilgi ve kütüphane profesyonelleri ile akademisyen ve öğrencilerin küresel bilgi ağına en üst düzeyde erişimlerini gerçekleştirerek, eğitim ve araştırmaya kütüphanelerin desteğini arttırmak için ortak çalışmalar yürütüyor. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem