18 Temmuz 2019 Perşembe

Protokol, şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluştu

Protokol, şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluştu
Güncel Yazdır

Haber

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılı nedeniyle düzenlenen yemekli programda şehit aileleri ve gazileri ağırlayan Vali Hüseyin Aksoy, “Tarihin altın sayfalarına geçen bu büyük zaferi bize kazandıran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak ve bu birlikteliğimiz sonsuza dek sürecektir” dedi

Kocaeli Valiliği tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü nedeniyle Bağçeşme Şehitliği ve ardından Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen programların ardından Antikkapı Restaurant’ta şehit aileleri ve gazilere yemek verildi.

 

YOĞUN KATILIM

Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un ev sahipliğinde düzenlenen yemekli programa Deniz Eğitim Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, AK Parti Milletvekili Fikri Işık, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları ve vatandaşlar katılım sağladı.

 

ÇANAKKALE BİR SON DEĞİL

Programda Yeni Cuma Camii Müezzini Ali Gülmez tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Ardından Programda ilk konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün şehitler günü. Bundan 104 yıl önce dünyanın süper güçleri modern silahlarıyla Türk ulusunu tarihten silmek için Çanakkale’ye geldi. Dedelerimiz Çanakkale Geçilmez diyerek varını yoğunu ortaya koydular. Çanakkale bir son değil. Düşman taktik değiştirdi. Su uyur düşman uyumaz demişler. Farklı kılıklara girdi, terör oldu. PKK olarak DEAŞ, IŞİD olarak karşımıza çıkıyor. Bugün de Yeni Zelanda’da teröristler 50 Müslüman kardeşimizi şehit etti. Bugün de uyumuyorlar” dedi.

 

ŞEHİTLERİMİZ ŞU AN ARAMIZDA

Devamında Karaosmanoğlu, “Teröristlerle dostluk kuranları Türk ulusunun affetmeyeceğine inanıyorum. Farklı şehirlerde bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Şehitlerimiz şu anda aramızda. Dağılırsak bir beraber olmazsak onların ruhu rahatsız olur. Türk ulusu şehitlerinin ruhunu her zaman mutlu edecektir. Çanakkale’de canla başla savaşan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ismi bilinen bilinmeyen tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde teröristleri durduran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

 

ŞEHİTLERİMİZ BİZİM DENİZ FENERİMİZ

AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Bu toprakların kolay kolay vatan olmadığını hepimiz biliyoruz. Uğruna ölenler olduğu için bu topraklar bize vatan. En şanlı destan 104 yıl önce bugün yazıldı. İnsan üstü bir gayretin imanla buluşmasının nasıl zafere dönüştüğünün en büyük göstergesidir. Şehitlerimiz bizim için birer deniz feneridir. Onların gösterdiği istikamet milletimizin istikametidir. Çanakkale Zaferimizin kahramanı şüphesiz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizdir. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYACAKTIR

Daha sonra kürsüye gelen Vali Hüseyin Aksoy, “Bundan 104 yıl önce bir milletin yok edilmesi, imparatorluğun parçalanması adına büyük güçlerin bir araya gelerek saldırması üzerine Anadolu’nun dört bir yanından bir araya gelerek düşmana karşı canı pahasına savaşan aziz milletimiz sayesinde bu topraklar vatan olmuştur. Tarihin altın sayfalarına geçen bu büyük zaferi bize kazandıran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ülkemiz sürekli tehdit altında. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak ve bu birlikteliğimiz sonsuza dek sürecektir. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimize de sağlıklı uzun bir ömür diliyorum” sözlerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem