18 Temmuz 2019 Perşembe

CHP’li aday AK Parti’ye geçti

CHP’li aday AK Parti’ye geçti
Siyaset Yazdır

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in 30. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Tufan Subaşı partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti

CHP İzmit 30. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Tufan Subaşı partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. AK Parti İzmit İlçe binasında gerçekleştirilen rozet takma törenine AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, milletvekilleri Radiye Sezer, Emine Zeybek, İlyas Şeker ve çok sayıda partili katıldı.

 

CHP’DEN İSTİFA ETTİ AK PARTİ’YE GEÇTİ

CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Tufan Subaşı yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Özel sektör ve bankacılık sektöründe bir süre görev yaptım. 7 senedir gayrimenkul ve yatırım uzmanı olarak kendi işimde çalışmaktayım.

 

UZUN YILLARDIR CHP’DEYDİ

Aslen Bitlis Ahlat’lı olmakla beraber doğma büyüme İzmitliyim. Uzun yıllardır CHP’de siyaset yapıyorum. Daha önce CHP Bitlis milletvekili adayıydım. 2019 yerel seçimlerinde de CHP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi adayı gösterildim. İzmit’te Cengiz Çakar’ın belediye başkan aday adaylığı süresince birlikte sahada iki üç ay çalıştık.

 

CHP’DE SİYASET YAPMAKTAN RAHATSIZLIK DUYDUM

CHP Kocaeli teşkilatlarında kendimce hak ettiğim değeri göremedim ve dışlandığımı hissettim. Nihayetinde CHP Kocaeli teşkilatları içerisinde siyaset yapıyor olmaktan rahatsızlık duydum, meclis üyesi adayı olarak yapmış olduğum çalışmalarda sosyal demokrasinin, halkın ve tüm insani yaklaşımların kalesi ve savunucusu olarak gördüğüm CHP’nin Kocaeli teşkilatlarında bu anlayıştan uzaklaşmış olduğunu gördüm. CHP Kocaeli teşkilatlarının sergilediği benim olsun küçük olsun anlayışı içime sinmedi ve CHP’nin Kocaeli teşkilatları içerisinde yer almak benim açımdan artık sürdürülebilir bir şey değildi.

 

GÖNÜL BAŞKAN GÖNLÜNÜ AÇTI

Buna karşılık Ak Parti Kocaeli teşkilatları CHP’den daha halka yakın ve insani yaklaşımlar sergiliyordu. Akabinde Sibel Gönül başkanımla tanışma imkanım oldu. Gönül başkanım adına yakışır şekilde bana gönlünü açtı ve Ak Parti teşkilatları beni bağrına bastı. Bugünden itibaren gönül rahatlığıyla siyaset hayatıma Ak Parti’de devam etme kararı aldım.

 

SİBEL BAŞKAN İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIM

Bundan böyle Sibel başkanımızla beraber gönül köprüleri kurmak adına insan odaklı bir anlayışla 31 Mart yerel seçimleri için canla başla çalışacağımı buradan ilan etmek istiyorum. Vermiş olduğum bu kararın vatana millete ve İzmit’e hayırlı olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi. Açıklamanın ardından eski CHP’li Tufan Subaşı’ya rozetini AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney taktı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem