18 Temmuz 2019 Perşembe

Vali Aksoy: 30 Milyonu 5 kaleme pay ettik

Vali Aksoy: 30 Milyonu 5 kaleme pay ettik
Güncel Yazdır

Haber

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından ilimize aktarılan 30 Milyon TL, 5 kaleme pay edildi

İlimizdeki yatırımlarda kullanılmak üzere temin edilen ek kaynağın kullanımı ile ilgili konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “İlimize ayrılan 30 Milyon TL’nin 11 Milyon 500 Bin TL’si eğitim hizmetlerine, 7 Milyon 375 Bin TL’si sağlık hizmetlerine, 8 Milyon 80 Bin TL’si güvenlik hizmetlerine, 2 Milyon 35 Bin TL’si genel idare hizmetlerine, 1 Milyon 10 Bin TL’sini ise sosyal hizmetlere ayırdık” dedi.

 

30 MİLYONU PAY ETTİK

Büyükşehirlere ayrılan 30’ar Milyon TL kaynak kapsamında yaptığı basın toplantısında konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 30 Milyon TL ek kaynak aktarıldı. İlin acil ihtiyaçlarında kullanılmak üzere ilgili kurumlarımızdan öncelikli ve acil konularda bilgi alıp değerlendirdik. 30 Milyonla ilimizde belirli sektörlerde hizmetleri tamamlamak üzere çalışmalarımızı tamamladık. 11 Milyon 500 Bin TL eğitim hizmetlerine, 7 Milyon 375 Bin sağlık hizmetlerine, 8 Milyon 80 Bin TL güvenlik hizmetlerine, 2 Milyon 35 Bin TL genel idare hizmetlerine, 1 Milyon 10 Bin TL ise sosyal hizmetlere ayırdık” diye konuştu.

 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM 50 YILA TAŞINACAK

Ocak ayı içerisinde gelen kaynağın bir kısmıyla ilgili işlere başladıklarını ifade eden Vali Aksoy, “Eğitim hizmetlerinde 1 rehabilitasyon merkezi, 1 ilkokul ve 1 anaokulu yapımı, 11 okulun onarım ve tadilatı, 1 okulun ihata duvarı onarımı, 64 okulda asansör onarımı gerçekleştirilecektir. Yahya Kaptan Anadolu Lisesi’nin yanında bir rehberlik araştırma merkezi yapılacak. Planlaması yapıldı, yakın tarihte ihalesi de yapılacak. Kartepe Uzuntarla’daki Ali Güneri İlkokulu yıkılarak yerine yenisi yapılacak. Kandıra Mehmet Akif Ersoy Anaokulu ve yemekhane yapacağız. İzmit Hızır Reis İlkokulu’nun genel tadilatı yapılacak. İzmit 50. Yıl Cumhuriyet Ortoakulu’nun tadilatını yaparak İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüzü buraya alacağız. Yavuz M.T.A.L. binasını da onararak 50 Yıl Ortaokulu’nu taşıyacağız” dedi.

 

ASM SAYISINI 47’YE ÇIKARACAĞIZ

Sözlerini sürdüren Vali Aksoy, Gebze’de FETÖ’den hazineye geçen Filiz öğrenci yurdunda tadilat yapacağız. Yerel seçimlerde engelli insanlarımızın rahat oy kullanmalarını sağlamak için asansör onarımlarını öncelikli olarak gündemimize aldık. Bir aksilik olmadığı takdirde 31 Mart’a kadar bu onarımlarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Sağlık hizmetlerinde Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde çocuk izlem merkezi yapma hedefimiz var. Alikahya’da sadece var. Kartepe aile sağlığı merkezinde depremden dolayı hasar oluşmuştu. Bunu yıkarak yeni bir ASM yapacağız. 8 ilçeye (Kartepe, Gölcük, Başiskele, İzmit 4 Nolu, Kandıra 1 Nolu, Derince 4 Nolu, Gebze 2 Nolu, Darıca 4 Nolu ASM) 112 hizmeti, Bunu yanında Derince E.A.H’de 5 asansör tadilatı yapacağız. Yapacağımız istasyonlardan 5 tanesi mevcut şartları ve çalışma ortamı iyi olmadığı için yenilenecek. 3 taneyi ise yeni yapacağız. İl genelinde 44 olan 112 ASM sayısını 47’ye çıkaracağız” dedi.

 

KÖYLERE 320 KAMERA

Vali Aksoy, “Güvenlik hizmetlerinde de özellikle köy muhtarlarıyla yaptığımız toplantılarda bizlerden kamera istemişlerdi. Bu noktada talepleri karşılamak üzere öncelik arz eden 10 ilçenin 80 ayrı mahallede 320 kamera yapılması öngörülüyor. 4 noktada ise plaka tanıma sistemi konulacak. Körfez Sevindikli ve Gebze Yağcılar Köylerine Jandarma Karakol Komutanlığı yapılacak. İl Jandarma Komutanlığı içerisinde 2 adet x ray cihazı ile 19 kapı dedektörü kurulacak. Emniyet sorumluluk bölgesinde, 17 mahallede, 18 direk, 158 kamera kurulacak ve ihtiyaç duyulan alanlardaki eksiklikleri tamamlamış olacağız” diye konuştu.

 

ÇOCUK KABUL MERKEZİ YAPILACAK

Genel idare hizmetleri kapsamında Derince, Kartepe, Darıca, Gebze, Kandıra ve Gölcük kaymakamlıklarının tadilatları yapılacak. Sosyal hizmetler ve AFAD’a yapacağımız yatırımlarda ise İzmit Çocuk ilk kabul merkezimiz yok. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz bunun Kocaeli için bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Bu kapsamda onu yapacağız. 112 hizmet binası drenaj pompaları yapım işi ve yangın söndürme cihazlarının yenilenmesi yapılacak. Doğrudan halkımıza hizmet verilecek alanlarda bu hizmetleri yapacağız. Temel amacımız bunları en kısa zamanda bunları tamamlamak. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve kaktı veren bakanlar ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem