18 Temmuz 2019 Perşembe

Büyükakın Karslılarla bir araya geldi

Büyükakın Karslılarla bir araya geldi
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Kars İli Derneği ziyaretinde önümüzdeki yerel seçimleri sadece bir yerel seçim olarak değerlendirmenin doğru olmadığını söyleyen AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Türkiye’nin yükselmeye başladığı dönemlerde birilerinin ülkeyi aşağı çekmeye çalıştığını belirterek “İnsanların geleceğe ümitle bakması için istikrara ihtiyaç var” dedi

Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Kars İli Derneği’ni ziyaret etti. Kocaeli Kars İli Derneği Lokali’nde gerçekleşen ziyarete AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, Kocaeli Kars İli Derneği Başkanı Dernek Başkanı Ertekin Akbulak, AK Parti Derince Kontenjan 1’inci sıra adayı Ayşe Şiranün, AK Parti Derince Kontenjan 2’inci sıra adayı Abdullah Yıldırım, AK Parti Derince Belediye Meclis Üyesi Adayı Nurhan Baytak ve Bahattin Çelik, AK Parti belediye başkan aday adayı Öztekin Kaşukçi, Türkiye 15 Temmuz Şehit ve Gaziler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Abdin Öztürk, 15 Temmuz Derneği yönetim kurulu üyesi Reis Daştan, Sarıkamışlılar Dernek Başkanı Burhanettin Özçelik, Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Semrel Aşçı ve Karslı vatandaşlar katıldı.

1AKBULAK (2)

KARSLILAR GÜLER YÜZLE KARŞILADI

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Kocaeli Kars İli Derneği Başkanı Ertekin Akbulak, “Bizi burada, kendi evimizde ziyaret ederek mutlu ettiniz. Tüm Karslı hemşerilerim adına hoş geldiniz diyorum” dedi. Karslıların ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden Akbulak ardından sözü Öztekin Kaşukçi’ye bıraktı. AK Parti Derince Belediye Başkan aday adayı Öztekin Kaşukçi, “Bizler davamızın neferleriyiz. Nerede hizmet edilmesi gerekiyorsa, uygun görülüyorsa orada hizmet ederiz. Büyükşehir adayımız Tahir Büyükakın ve Kocaeli Kars İli Derneği Başkanı Ertekin Akbulak bize dost hatırası. Her ikisinin de babaları dostumdu şimdi de biz dostuz ve birbirimize sahip çıkacağız” dedi.

1BÜYÜKAKIN (2)

BELEDİYECİLİK GÜÇLENDİ

Programda Karslı vatandaşlara hitap eden Büyükakın, “Kocaeli’ye ilişkin tüm detaylara hakimim. 2004 yılından sonra belediyeler çok daha güçlü hale geldi. Eskiden hükümetlerin yapmaya cesaret edemediği projeleri Büyükşehirler yapmaya başladı. Nasip olursa Çenesuyu’nun olduğu yerde bir battı çıktı daha yapacağız. Belediyeciliği nasıl yapacağımıza dair deneyimimiz var, bu konuda liyakatimizin olduğunu bilmenizi istiyorum” dedi.

1BÜYÜKAKIN (3)

MEŞRUİYET TARTIŞMALARI BAŞLAR

Önümüzdeki yerel seçimler için vatandaşlardan destek isteyen Büyükakın, bu seçimlerin sonuçları itibariyle sadece yerel seçim olamayacağını söyledi, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’ne göre yüzde 50’yi geçmeniz gerekiyor. İktidar partisi eğer yerel seçimlerde yüzde 50’nin altında oy alırsa, ertesi gün meşruiyeti tartışmaya başlayacak. İnsanların geleceğe ümitle bakmaları ve ekonomik beklentilerin iyileşmesi için istikrara ihtiyaç var” diye konuştu.

1KAŞUKÇİ (1)

GAZETE KUPÜRLERİNDEN ÖRNEKLER GÖSTERDİ

Türkiye ne zaman ayağa kalksa, birilerinin ülkeyi aşağı çekmeye çalıştığını söyleyen Büyükakın, Gezi Parkı olaylarını örnek gösterdi, o tarihte bir duvara yazılan yazılara ilişkin gazete kupürlerini vatandaşlara göstererek “Gezi olaylarında ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye duvarlara yazdılar. Bunu bir Türk evladı yazmış olabilir mi? Bu vatanını seven biri bunu yazamaz. O eylemleri yapanlar 3’üncü havalimanını yapmamızı istemediler. Çünkü bu havalimanı Almanya’daki Frankfurt Havalimanı’na engel olacaktı. Geçen günlerde düşen iki adet Boeing 737 tipi uçaklarla ilgili İsviçre yayınladığı haberde Türk Hava Yolları’nın uçağını kullanıyor. Bu bizim Türk Hava Yolları’nın itibarını sarsmak için yapılmış bir harekettir. Bu 3’üncü Havalimanı’nı niye istemediklerini gösteriyor. Bundan önce Türkiye adeta öğrenilmiş çaresizlik sendromuna kapılmıştı, Sayın Cumhurbaşkanımız’la bu döngüyü kırdı. Dünya 5’ten büyüktür demeyi öğrendi. Bu yüzden, Türkiye’nin güçlenmesine devam etmesi için bunu sadece bir yerel seçim olarak değerlendiremeyiz” diye konuştu.

1BÜYÜKAKIN-KAŞUKÇİ

1KATILIM (2)

1KONUŞMA

1TOPLU

1SELAMLAŞMA

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem