18 Temmuz 2019 Perşembe

Erzurum şehitleri dualarla anıldı

Erzurum şehitleri dualarla anıldı
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Erzurumlular Derneği 12 Mart 1918 Erzurum’un kurtuluşu dolayısıyla Derince Kocaeli Erzurumlular Derneği Şube binasında düzenlenen programda kurtuluş şehitleri ve tüm şehitler adına Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi

Düzenlenen programa Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok’un yanı sıra CHP Derince Belediye Meclis üyesi Adayları Ali Haymanalı, Yakup Deniz, Emre Şimşek, Derince Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Muhammet Emre Doğan ve Derince Büyük Birlik Partisi ilçe Teşkilatı, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Remzi Kaya ve yöneticileri, Derince eski İlçe Başkanı Ahmet Ark, Körfez Erzurumlular Dernek Başkanı Yavuz Göğdemir, Körfez Erzurum İspir Yaylalı Köyü Dernek Başkanı Erdal Sağlam, Kocaeli Erzurum Aşkaleliler Dernek Başkanı Mahmut Atıcı, Körfez Ak parti Yöneticisi Erdal Durmuş, AK Parti Derince Belediye Meclis Üyesi Adayı Abdullah Yıldırım, Derince MHP Meclis üyesi Abdurahman Kaya, Körfez Belediyesi Halka İlişkiler Müdürü Osman Yurt, Derince Fatih Mahallesi Muhtar adayı Bülent İçen ve Derince İbn-i Sina Mahallesi Muhtar adayı Yunus Abdullahoğlu, Derince Sırrı Paşa Mahalle Muhtarı Hülya Yıldırım, Kocaeli Ozanlar Şairler Edebiyatçılar Dernek Başkanı Osman Nuri Kocak ve Çınarlı Meslek lisesi Müdürü Süleyman Toktaş ve dernek üyeleri katılım gösterdi. Program 12 Mart Erzurum’un kurtuluşunu anlatan video gösterimi ile başladı. Ardından Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok’un konuşması sonrası Derince Cınbızlar Camii Kur’an kursu hocası Halit Soy ve öğrencilerinin Kur’an tilaveti ile devam etti. Ayrıca günün anlam ve önemi ile ilgili Derince Müftüsü Mecit Amin konuşma yaparak dua etti.

 

VATAN İÇİN CANINI ORTAYA KOYDU
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, “Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı kutlu olsun. Mezalime boyun eğmeyen, zalime yenilmeyen, Nene Hatun’un torunlarını canı gönülden kutluyorum. Tarihin en karanlık günlerinde, bir taraftan Rusların öte yandan Ermenilerin ihanetleriyle karşı karşıya kalan Dadaşlar, yılmadan mücadele ruhundan vazgeçmeyerek kanı ile suladığı vatan toprakları için canını ortaya koydu” şeklinde konuştu.

 

YİĞİTLİĞİNİ GÖSTERDİĞİ GÜNDÜR
Konuşmasını sürdüren Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, “12 Mart 1918’de vatan topraklarını işgalcilerden kurtaran büyük bir ruhun adıdır. 12 Mart Anadolu insanının onurunu, gururunu, vakur duruşunu, vatan ve bayrak sevgisini, kahramanlıklarını ve yiğitliğini tüm dünyaya gösterdiği kutlu gündür. Erzurum’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünü en içten dileklerimle kutlarım. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Ayrıca 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabul edilişini de kutluyorum” sözlerini kullandı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem