18 Temmuz 2019 Perşembe

Taylan Katak okurlarıyla buluşuyor

Taylan Katak okurlarıyla buluşuyor
Kültür-Sanat Yazdır

İlimizin genç yazarlarından ADD Kocaeli Şube eski Başkanı Taylan Katak, yeni kaleme aldığı ''Güneş Muhafızı''nın 15 Mart Cuma günü Soydan İş Merkezi'nde bulunan Kitapkeyfim Kitabevi'nde imza gününde okurlarıyla buluşacak

ADD Kocaeli Şubesi eski Başkanı Taylan Katak yeni kitabı ''Güneş Muhafızı''nın imza gününde okurlarıyla buluşacak. Daha önce ''Yüreğimde Talan Var'' adlı bir şiir kitabı da çıkaran Katak'ın tarihi roman türünde olan yeni kitabı, Aydili Sanat Yayınları'ndan çıkan ''Güneş Muhafızı'' özgün kurgusu ve yalın anlatımıyla tarihi roman severlerin ilgisine aday bir yapıt olarak okurlarıyla buluşuyor. Kitabın yazarı Taylan Katak, 15 Mart Cuma günü 18.00 - 20.00 saatleri arasında Soydan İş Merkezi zemin katta bulunan Kitapkeyfim Kitabevi'nde gerçekleşecek olan imza etkinliğine tüm kitapseverleri davet etti. 

 

KİTAP HAKKINDA

M.Ö. 612… Mezopotamya yanıyor!

Bir tarafta Medler, Persler, Babilliler ve İskitler; diğer tarafta Asurlular ve Mısırlılar. Büyük Savaş kaçınılmaz! General Tirigan… Med İmparatorluğu’nun en elit birliği olan Güneş Muhafızları’nın ünlü komutanı. Kimine göre kahraman bir asker, kimine göre ise acımasız bir katil. Mezopotamya’nın kaderi onun kanlı ellerinde! Prenses İnanna… Ait olmadığı bir hayatı yaşayan, kendi ruhunun labirentlerinde kaybolmuş bir kadın. Hem kendisi hem de ülkesi için amansız bir mücadele vermek zorunda.

“Etrafta her şeyden habersiz oyun oynayan çocuklar vardı. Bütün çocuklar masumdur. Masumiyetlerinden utandım. Belki onlardan birisinin babasını öldürmüştüm... Ya da öldürecektim... İşin kötüsü, bunu yaparken gözümü bile kırpmayacaktım. İnsan öldürmek yemek yemek gibi, uyumak gibi sıradan bir işti benim için. Boğazıma kadar pisliğe batmıştım. Ve yeryüzünde bu pisliği temizleyecek hiçbir din adamı, hiç bir filozof, hiçbir bilge yoktu... Geberene kadar gebertecektim.

-General Tirigan

Belki de haklıydı. Merhamet bizi zayıflatıyordu. Ama eğer merhamet ve adalet duygumuz olmasaydı bizi canilerden ayıran ne kalırdı geriye?

-Prenses İnanna''

 

TAYLAN KATAK KİMDİR?

1986 yılında Düzce’nin Gölyaka ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nin Derince ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Ticaret ile ilgilenmektedir.Gençliğinin ilk yıllarından itibaren siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur. CHP İzmit İlçe Emek Bürosu Üyeliği, CHP Kocaeli İl Kültür-Sanat Komisyonu Üyeliği, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Sivil Toplum ve Kültür-Sanat Komisyonu Başkanlığı, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Sivil Toplum Komisyonu Başkanlığı yapan Katak, ADD Kocaeli Gençlik Kolları Başkanlığı ve Şube Başkanlığı gibi birçok görevlerde bulunmuştur. Türk Ocağı Kocaeli Şubesi Hars Heyeti Üyeliği görevi almıştır. Kocaeli’de 32 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği’nde Yürütme Kurulu Üyeliği yaparak kentteki sivil toplum kuruluşlarının tek çatı altında güçlü bir birlik oluşturmasına katkı sağlamıştır. Siyaset, felsefe, tasavvuf, kişisel gelişim, tarih ve edebiyat özel ilgi alanlarıdır. Çeşitli basın-yayın kuruluşlarında köşe yazıları ve şiirleri yayımlanmıştır. Uzun yıllardır şiir yazmakta olan Taylan Katak’ın ‘’Yüreğimde Talan Var’’ isimli bir şiir kitabı mevcuttur.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem