18 Temmuz 2019 Perşembe

Kültür Okulları bir ilke daha imza attı

Kültür Okulları bir ilke daha imza attı
Eğitim Yazdır

Haber

Kocaeli'de kurulduğu yıldan itibaren her alanda öncü olmayı başaran Kültür Okulları, Kocaeli genelinde bir ilke daha imza atarak tamamı İngilizce olarak yapılan münazara yarışması düzenledi

İl genelinden toplam 16 okulun katıldığı yarışma Başiskele'de bulunan Kültür Okulları kampüsünde gerçekleşti. Yarışmaya ev sahipliği yapan Özel Bilgili Kültür Okulları’nda dün final yarışması düzenlendi. Final yarışması Özel Atafen Koleji ile Gölcük Fen Lisesi arasında yapıldı.

1ATAFEN (4)

 

KAZANAN GÖLCÜK FEN LİSESİ OLDU
Kültür Okulları’nın ev sahipliği yaptığı final yarışmasına Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Başiskele Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Kültür Okulları kurucusu Ali Aydemir, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar, Kültür Okulları Genel Müdür İsmail Aydemir, finale kalan Gölcük Fen Lisesi Müdürü Hasan Kılıç, Atafen Koleji Müdürü Erhan Ürü, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İki okulun mücadele ettiği final yarışmasını Gölcük Fen Lisesi kazandı. Yarışmayı birinci bitiren okulun öğrencilerine kişi başı 500 TL verilirken ikinci olan Özel Atafen Koleji öğrencilerine kişi başı 250 TL verildi. Yarışmayı kazanan Gölcük Fen Lisesi’nin öğrencilerine ödüllerini Başiskele Kaymakamı verirken o da İngilizce olarak öğrencileri tebrik etti. İkinci olan Atafen Koleji öğrencilerine ise ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Akar verdi.

GÖLCÜK

16 OKUL KATILDI
Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından organize edilen yarışmaya Gölcük Fen Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi, Şehit Ozan Özen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Pirelli Anadolu Lisesi, Başiskele Anadolu Lisesi, Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Atafen Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Dr. Pembe Müjgan Calp Gökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Başiskele Doğa Bilim Okulları ve Marmara Bilge Okullarının katıldığı yarışmada her okuldan 4 öğrenci verilen konuları İngilizce olarak savundu. Yarışmaya katılan okulların İngilizce Öğretmenleri ise jüri üyeliği görevini üstlendiler. Öğrencinin konuya hakimiyeti, dili etkili kullanış, beden dili, ikna yeteneği ve zamanı kullanımı gibi etkenler jürinin puanlarını belirledi. Yarışmaya ev sahipliği yapan Kültür Okulları öğretmenleri ve öğrencileri ise sorumlu oldukları okullarla yakından ilgilenerek yarışmanın düzenli bir şekilde ilerlemesini sağladılar.

KİTAP FEST (1)

KÜLTÜR KİTAP FEST’İ GEZDİLER
Yarışmanın ardından Başiskele Kaymakamı ve okul kurucusu Ali Aydemir ve beraberindeki heyet, Kültür Okulları tarafından 4-8 Mart arası düzenlenen ‘Kültür Kitap Fest’ stantlarını gezerek öğrencilerin okudukları kitapları incelediler. Gezinin ardından kitap yazarları Toprak Işık ve Aslı Tohumcu, Kültür Okulları kampüsüne gelerek öğrenciler için kitaplarını imzaladılar.

KATILIM (1)

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem