17 Temmuz 2019 Çarşamba

İzmit Lisesi hemen Gazi Lisesi sonra

İzmit Lisesi hemen Gazi Lisesi sonra
Güncel Yazdır

Haber

Yenimahalle’de yapılan “Nuh Eğitim Kampüsüne” taşınması planlanan 3 liseden İzmit Anadolu ve Yavuz MTAL 4 Şubat’ta gerçekleşecek. Gazi Anadolu Lisesi bölgedeki trafik sıkışıklığının giderilmesinin ardından taşınacak. İzmit Lisesi binasına Hızır Reis Ortaokulunun, Yavuz MTAL binasına 50. Yıl Ortaokulunun geçmesi planlanıyor

Nuh Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından yaptırılan 66 derslikli 2 lise, 4 derslikli bir anaokulu, spor salonları ve atölyelerden oluşan “Nuh Eğitim Kampüsü” 4 Şubat’ta başlayacak ikinci yarıyıla hazır. Kampüse taşınması planlanan 3 liseden İzmit Anadolu ve Yavuz MTAL hemen, Gazi Anadolu Lisesi bölgedeki trafik sıkışıklığı ve yoğunluğunun giderilmesinin ardından taşınması bekleniyor.

 

BOŞALACAK BİNALAR
Nuh Eğitim Kampüsüne taşınacak okulların boşaltacağı binalardan İzmit Lisesine Hızırreis Ortaokulu, Yavuz MTAL’ye 50. Yıl Ortaokulu taşınacak. Gazi Lisesi yeni binası, önümüzdeki öğretim yılında açılması planlanan ilkokula tahsis edilecek. Bu arada Hızırreis Ortaokulunun adının İzmit Ortaokulu olarak değiştirilmesi, açılacak ilkokulunun adının Gazi İlkokulu olması isteniyor.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem