17 Temmuz 2019 Çarşamba

Basın Onur Günü Balosu’nda doyasıya eğlendik

Basın Onur Günü Balosu’nda doyasıya eğlendik
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti tarafından 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle Wellborn Luxury Otel’de balo düzenlenirken, gecede ilimizde görev yapan gazeteciler eğlenerek stres attı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk ve tek basın toplantısını 16 Ocak 1923'te ilimizde düzenlemesinin üzerinden tam 96 yıl geçti. Kurtuluş Savaşı döneminde Cumhuriyet fikrinin ilk kez ortaya atıldığı bu önemli toplantı anısına her yıl Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) tarafından kutlanan Basın Onur Günü bu yıl da kutlanırken önceki akşam 16 Ocak Basın Onur Günü Balosu da Wellborn Luxury Otel’de gerçekleştirildi.

 

BİZİM YAKA

 

GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy başta olmak üzere baloya Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak, KOGACE yönetimi, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Semrel Oruç Aşçı, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ozan Özgenç ve ilimizde yerel ve ulusal basında ve kamu kurumlarında görev yapan çok sayıda basın mensubu katılım sağladı. Programın ilk konuşmasını yapan KOGACE Başkanı Mesut Çatak, "Atatürk 16 Ocak günü İzmit'te Cumhuriyetin temellerini attı. Biz de 16 Ocak gününü Basın Onur Günü olarak kutluyoruz. Geldiğiniz için herkese çok teşekkür ediyoruz. Günümüz kutlu olsun" dedi.

 

CUMHURİYET, ORTAK SORUMLULUĞUMUZ

Ardından kürsüye çıkan Vali Hüseyin Aksoy, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanından önce halkla idari arasındaki en iyi köprü olan basının önemini bilmiş ve Kocaeli’de bir basın toplantısı geçekleştirmiştir. Hem basın mensuplarını dinlemiş hem de görüşlerini ifade etmiştir. Bu da Kocaeli olarak bizleri onurlandırmaktadır. Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımak hepimizin ortak sorumluluğu. Her geçen yıl daha iyiye gitme adına çalışmalar devam ediyor. Basınımız ilin, ilçenin sorunlarını aktarmak adına yaptıkları çalışma önemli bir yer tutuyor” şeklinde konuştu.

 

PROTOKOL

 

KOCAELİ BASINI FARKINI HEP GÖSTERMİŞTİR

Devamında Aksoy, aktif olarak görev yapan basın yayın grupları ve gazeteciler hakkında istatistiksel verileri paylaşırken “Kocaeli basını, iller arasında farkını her zaman ortaya koymuştur. Arkadaşlarımızdan aldığım son bilgiye göre, resmi ilan alabilen gazete sayısının merkezde 8 olmak üzere toplamda 13 olduğu öğrenildi. İlimizde 58 haber sitesi, 64 sarı basın kartlı, 36 sürekli sarı basın kartlı gazetecilerimiz var. Sözlerimi noktalarken aramızdan ayrılan gazetecilerimizi rahmetle anarak tüm basın mensuplarımızın Basın Onur Günü’nü kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Yemeğin ardından gazeteciler, salonda çalınan müzikler eşliğinde eğlenerek gecenin tadını çıkardı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem