17 Temmuz 2019 Çarşamba

Saadet Partisi’nin kalesi, Başiskele

Saadet Partisi’nin kalesi, Başiskele
Siyaset Yazdır

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu gazetemizi ziyaret ederek projelerinden ve Başiskele’ye dair projelerinden bahsetti

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu bugün 15.00 sıralarında gazetemizi ziyaret etti. Ziyarete Genel Yayın Yönetmenimiz Semrel Aşçı, Yazı İşleri Müdürümüz Ozan Özgenç, Başiskele adayı Mutlu’yu ağırladı.

 

SAADET PARTİSİ’NİN KALESİ, BAŞİSKELE

Gazetemizi ziyaretinde önemli açıklamalarında bulunan Av. Zafer Mutlu, “Liyakata önem vereceğiz, hak eden bu göreve layık olan insanlarla çalışmak istiyoruz. Bu noktada görüşleri değil liyakati önemli olacak. Partimizin Kocaeli’de en çok önem verdiği ilçelerin başında geliyor Başiskele, bu konuda da partimiz burada çalışmalarını yürütüyor. Başiskele’de geçmişten gelen bir taban var. Zaman zaman nabız yokluyoruz ve güzel sonuçlar alıyoruz” dedi.

 

AK PARTİ ADAYINI TEBRİK ETTİM

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu yaptığı açıklamada, “AK Parti adayıyla ilgili olarak tebrik mesajımı yayınladım, seviyeli bir yarış olacağını kazananın Başiskele olacağını söyledim. Bu bir hizmet yarışıdır, ötekileşmeden, kamplaşmadan, fikirlerin, projelerin yarıştığı bir seçim dönemi olsun istiyoruz. AK Parti adayı ile sahada tanıştık.

 

GÖREV PARTİ TARAFINDAN VERİLDİ

Başiskele adayı olarak beni partim uygun gördü. Bizde görev alınmaz bu anlamda il ve ilçede istişareler yapıldı ve aday olmamızın uygun olduğu söylendi, öncesinde böyle bir durum yoktu.

 

BAŞİSKELE’NİN İMARINI REVİZE EDECEĞİZ

Başiskele 2009 yılında ilçe statüsünü aldı. Daha çok yeni bir ilçe, o dönemde tarihi bir fırsat vardı kentin planlanması adına. Her geçen gün Başiskele doluyor, göç alıyor. Her geçen gün planlama durumumuz biraz daha zorlaşıyor, daha da geç olmadan göreve gelir gelmez mühendislerimizle ve haritacılarımızla bir araya gelerek ilçenin genel olarak revize edilmesi, alt yapısının yapılması alanında bir çalışma yaparak büyükşehire sunacağız. Başiskele’de plan anlamında parktan kent merkezine kadar bir imar eksikliği var. Asla kimsenin ekmeğiyle oynamayız, verimin performansın takipçisi oluruz, Başiskele’de yapılacak çok işimiz var. İnsan gücünü, kaynakları en verimli şekilde kullanmak istiyoruz.

 

HER KESİMİN İNSANINA ULAŞACAĞIZ

Yapı olarak herkesle ikili ilişkilerimi üst düzeyde tutma gayretindeyim. Her kesim insanımıza ulaşacak söylemi oluşturmak zorundasınız. Herkesi kuşatacak söylemler için ne AK Parti’yle ne de CHP’yle sürtüşmeye gerek yok. Bize oy verecek olanlar insanlar. Her yapının içinde radikal insanlar var, bunları mümkün mertebe uyarıyorum. Biz bu ülkenin havasını, suyunu, güneşini her şeyini paylaşıyoruz. Yarın öbür gün ülkenin başına bir şey gelse hep beraber sahip çıkacağız. Başiskele’de önceden Saadet’e tepki gösteren insanlar artık destek veriyor.

 

BAŞİSKELE’NİN ‘7 YILDIZ’ OLMASINI SAĞLAYACAK

Devlette devamlılık esastır, geçmiş dönemdeki arkadaşımız çok güzel bir marka oluşturmuş. Bu çok güzel bir reklam çalışmasıdır, bu konuda eksikleri varsa biz tamamlamak için geliyoruz. Olumsuz söylemlerle bu ‘7 Yıldız’ marka değerini eleştirmek doğru gelmiyor bana. Bunun üzerine daha fazlasını katarak yapmamız gerekiyor. Geçmişle kavga etmek için, yıkmak için gelmiyoruz, yapmak için geliyoruz. Başiskele’de değerlere sahip çıkacağız. Başiskele’de taş üstüne taş koyarak geçmişte Başiskele’ye hizmet etmiş insanları hayırla yad ederiz. 5 yıl sonra halkımıza hesap verirken neleri kullanmışız, nasıl yapmışız bunun düşüncesindeyiz.

 

BİLBOARD SALDIRISI ÇİRKİN BİR HAREKET

Bilboardlara yapılan çirkin saldırı birkaç kendini bilmezin yaptığı iştir. Bir kere gerçekleşen bir eylem oldu, çok üstünde durmuyoruz, bir camiayı suçlamak yapmadık. Bir iki reklam panosunda oldu. Savcılığa gitmedik, polise şikayet etmedik” dedi.

 

ZAFER MUTLU KİMDİR?

1975 yılında aslen Rize’li olarak İzmit’te doğdu. Babası Merhum Halit Mutlu, Mehmet Ali Paşa’nın tanınmış esnaflarındandır. İlk ve ortaöğrenimini 27 Mayıs İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini İzmit İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lise öğreniminin akabinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydoldu ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamladı. Üniversite yıllarında ticaretle uğraşan Mutlu, Belsa Plaza ve İstiklal Caddesi’nde giyim mağazaları işletti. 2004 yılından itibaren Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfında çalışmalarda bulunan Mutlu, Belsa Esnafları Derneğinde de yöneticilik yapmıştır. Anadolu Gençlik Derneği İzmit İlçe Başkanlığı ile Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem