25 Haziran 2019 Salı

"Asılsız iddiaları öne sürenlere dava açacağım"

Asılsız iddiaları öne sürenlere dava açacağım
Siyaset Yazdır

Haber

CHP Körfez’de düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile ilgili çıkan haberlerle ilgili konuşan Körfez Belediye Başkan Adayı Bozkurt Uslu, "Ben Genel Merkez kararına nasıl karşı gelirim, böyle bir şey olabilir mi? Bu tür asılsız iddiaları öne sürenlere dava açacağım" dedi

"Asılsız iddiaları öne sürenlere dava açacağım"

İYİ Parti ve CHP ittifakı kapsamında, İYİ Partililer Körfez’in kendilerine bırakılmasını istemiş ancak CHP Bozkurt Uslu’nun adaylığını açıklamıştı. İttifak görüşmeleri süren Körfez'de belediye başkan adayı Bozkurt Uslu, önceki gün Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde aday tanıtım toplantısı düzenledi. Uslu toplantıda partililer tarafından yoğun destek gördü. Ardından toplantıyla ilgili "CHP Genel Merkez tarafından ittifak görüşmeleri kapsamında aday tanıtım toplantılarının ertelenmesi" yönündeki açıklamalarına rağmen yapıldığı ve "Bozkurt Uslu'nun adaylığı geri mi çektiriliyor?" şeklinde çıkan haberlere tepki gösterdi.

 

DAVA AÇACAĞIM

Uslu, "Ben Genel Merkez kararına nasıl karşı gelirim, böyle bir şey olabilir mi? İl Başkanımızdan da izin alarak düzenledik biz bu toplantıyı. Bu bir adaylık açıklaması değildi. Haftaya daha geniş bir toplantı düzenleyeceğiz. Bu tür asılsız haberlere itibar edilmesin. Zaten bu tür iddiaları ortaya atanlara da dava açacağım" şeklinde konuştu.

 

İZNİM DAHİLİNDE OLDU

Konu ile ilgili gazetemize konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, "Genel merkezde ittifak görüşmeleri sürüyor. İttifak görüşmelerinde Körfez ve Başiskele kaldı. Orada da müzakereler sürüyor. Uslu'nun toplantısı benim iznim dahilinde olan bir toplantıydı. Korsan olması mümkün değil. Benim il başkan vekilim, yöneticilerim de ordaydı. Çok da güzel bir ortamda gerçekleşmiş. Destek büyük. Ankara’da olmasaydım ben de katılacaktım” ifadelerini kullandı.

 

SESSİZ KALMAYACAĞIZ

ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl de Bozkurt Uslu'ya destek açıklaması gerçekleştirdi. Bingöl, "ADD Kocaeli örgütleri; yerel seçimlerde siyasi partilerin belediye başkan adaylarının neredeyse hiçbirinin ADD üyesi olmamasının üzüntüsünü ve kızgınlığını yaşarken, tek ADD üyesi olan ve Kemalist mücadelede bedeller ödemiş Sn. Bozkurt Uslu ile omuz omuza olduğunun da altını çizmektedir. Körfez halkının ve Atatürkçülerin gönlünde önemli yere sahip olan Sn. Bozkurt Uslu'nun, küçük hesaplar uğruna birkaç 'ne oldum delisi' tarafından gözden çıkarılmasına ADD Kocaeli örgütleri ve Atatürkçüler asla sessiz kalmayacaktır" şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem