17 Temmuz 2019 Çarşamba

Bilgi Köprüsü’nün; “Aşırı Ebeveynlik ve Kaygı” semineri

Bilgi Köprüsü’nün; “Aşırı Ebeveynlik ve Kaygı” semineri
Eğitim Yazdır

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın her yıl anne-babalara yönelik düzenlediği eğitim semineri 3üncüsüyle tekrarlandı. Konusunda uzman isimler bu kez “Aşırı Ebeveynlik ve Kaygı” konusunu ele aldı. Anne-babaları bilgilendirdi

İzmit Belediyesi’nin sponsor olduğu ücretsiz ve herkese açık seminer Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konu çocukların geleceği olunca özellikle aileler yoğun bir katılım gösterdi. Kurum idarecilerinin özenle hazırlandığı seminerde İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya da davetliler arasındaydı. Öte yandan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Müdürü Yasemin Demirkol ile idareciler de yine seminerde hazır bulundu.


“NASIL BİR EBEVEYN OLMALIYIZ”
Seminere konuşmacı olarak kurum psikoloğu Tanem Bircan ve Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Melis Öztopçu katıldı. Aşırı ebeveynlik kavramının çocuk üzerindeki etkileri konuşulup anne ve babalara önemli uyarılarda bulunuldu. Aşırı korumacılığın ileriki yaşlarda çocuklarda özgüven kaybına yol açabileceğine vurgu yapılırken doğru eğitim için hangi yaklaşımı benimsemeleri gerektiği anne-babalarla paylaşıldı. “Çocuklarımıza nasıl bir ebeveynlik yapmalıyız ki uzun vadede daha iyi sonuçlar alalım? konusu detaylarıyla ele alınıp, tüm bu konuşmalar mini video gösterileriyle desteklendi.


KORKMAZ TEŞEKKÜR ETTİ
Seminer yaklaşık 2 saat sürdü. Gösterilen ilgi emeği geçenleri sevindirirken katılımcılar da edindikleri bilgiler doğrultusunda memnun ayrıldı. Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz yaptığı konuşmada toplumun temel taşı ailelere yönelik bu yıl 3üncüsünü düzenledikleri seminere yoğun katılımdan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Seminerde önemli bilgiler paylaşan uzmanlara ayrıca teşekkür etti. Başarıyla tamamlanan program sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem