17 Temmuz 2019 Çarşamba

Kız İmam Hatip Lisesi’nde “Biyoloji Günü”

Kız İmam Hatip Lisesi’nde “Biyoloji Günü”
Eğitim Yazdır

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi özgün bir etkinlik gerçekleştirdi

Geçen yıl Uluslararası Arapça Münazara Yarışmalarında Dünya Şampiyonu olan okul, sadece dil konusunda değil diğer alanlarda da birçok faaliyet gösteriyor. 6 Aralık’ta Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi Biyoloji Kulübü ile ortaklaşa gerçekleştirilen “Biyoloji Günü” zengin içeriği ile güzel bir organizasyon oldu.

Program, okulun Biyoloji öğretmeni Ayşe TEK önderliğinde başladı. KOÜ Biyoloji Kulübü’nden 14 üniversite öğrencisinin de destek verdiği programda 10’dan fazla stant yer aldı. Bu stantlarda göz, karaciğer, beyin ve kalp diseksiyonu gösterildi. Canlı organların kullanıldığı bu çalışmayı öğrenciler büyük bir ilgiyle takip eti. Bir diğer stantta fosil örnekleri sergilendi.

 

UYGULAMALI KAN TAHLİLİ YAPILDI

Burada çeşitli böceklerin ve bazı küçük hayvanların fosilleri yer aldı. Kan tahlillerinin yapıldığı alan en çok ilgi gören stantlardan biriydi. Öğrenciler burada uygulamalı olarak kan tahlilinin nasıl yapıldığını gözlemleme fırsatı buldular. Diğer stantlarda da maketler ve afişler yer aldı. Gün boyu devam eden etkinliğe davetli birçok ortaokul öğrencisi de katıldı. İzmit’in değişik okullarından gelen misafir öğrenciler etkinliklere büyük ilgi gösterdi. Programın en ilgi çekici öğesi ise öğrencilerin çeşitli isimler taktıkları insan iskeleti oldu.  Programın sonunda Okul Müdürü Fatih ŞENOCAK, KOÜ öğrencilerine teşekkür belgesi verdi. KOÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem AKSOY ve Biyoloji öğretmeni Ayşe TEK’e ise plaket takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem