17 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

AK Parti Kocaeli 18 yaşında

AK Parti Kocaeli 18 yaşında
Siyaset Yazdır

14 Ağustos 2001 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti kurulduktan 2 ay sonra faaliyete başlayan AK Parti Kocaeli teşkilatının 17 Ekim 2001 tarihinde kuruluşunun 18. yılı kutlandı

Kuruluştan bugünlere kadar gelen tüm dava arkadaşlarına teşekkür eden AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy yaptığı açıklamada, “Kurulduğu günden beri teşkilatımızda görev almış kurucularımıza, Partimizin bayraktarlığını yapmış büyüklerimiz Nihat Ergün, İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık, Zeki Aygün, Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan’a, şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca milletvekillerimize, ilçe, başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, ilçe Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, mahalle ve köy temsilcilerimize, sandık müşahitlerimize, tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi

 

Açıklamasına devam eden Eryarsoy “2001’de AK Parti’nin kurulması ile birlikte sadece Türk siyaset tarihinde değil; dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan bir hareket doğmuştur. Kuruluşta yaşadığımız heyecanı, çalışmaları ömür boyu unutmamız mümkün değil. Şartlar ne olursa olsun kuruluş günlerindeki azmimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN

Bugüne dek aynı heyecan, azim ve inançla hizmet üreten bir parti olduklarını belirten Eryarsoy, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Her şey Türkiye için’ ve ’Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olamayacak’ diyerek başlattığı siyasi mücadelemiz bugün AK Parti Kocaeli Teşkilatımızda 17. yılına ulaşmıştır. Partimiz kuruluşundan bugüne Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır şekilde başarısını her seçimde yükselterek milletle kucaklaşmıştır. Türkiye siyasetinde ezberleri bozan milletin egemenliği üzerindeki bütün vesayeti kaldıran, Devleti toplumdan ayıran siyasi tarihi silmiş, Milleti Yaşat ki Devlet yaşasın anlayışı ile bu yüce milletin gönlüne girerek yapılan bütün Genel ve Yerel seçimler ile referandumlarda milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur” açıklamasında bulundu.

 

HEP BERABER TARİH YAZACAĞIZ

Açıklamasına devam eden Eryarsoy, “İnşallah bundan sonrada hep beraber daha nice tarihler yazacağız.  Nice zorlukları aşacağız, nice başarılara imza atacağız.  Çünkü biz davamıza, kurucu ilkelerimize, liderimize gönülden bağlıyız. Çünkü biz düşmanlıktan yana değil, dostluktan yanayız. AK Partinin hikâyesi bir milletin aşk hikâyesidir.  AK Parti, tüm vatandaşlarımızın gönlüne dokunmuş bir partidir. AK Parti, tüm hanelerde, tüm binalarda, tüm sokaklarda, tüm mahallelerde, tüm ilçelerde, tüm şehirlerde hizmeti olan, eseri olan bir partidir. Önümüze konulan hedeflere tüm engelleri, zincirleri kıra kıra ulaşmaya devam edeceğiz. Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir.

 AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımızın olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum.

Bu vesile ile 2023, 2053 ve 2071 Türkiye'sini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağımıza olan inanç ile Partimizin Kocaelide 17. kuruluş yıl dönümünün teşkilatımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Rabb'im, bu kutlu yürüyüşte, milletimize hizmet yolunda bizleri mahcup etmesin” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem