17 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

"Bu sessizlik hayra alamet değil"

Bu sessizlik hayra alamet değil
Siyaset Yazdır

Haber

Yerel seçimler için adaylık düşünmediğini belirten DSP eski Milletvekili, CHP eski İl Başkan Adayı Bekir Yurdagül, "Aday belirleme yöntemi açıklanmadan aday adaylarının başvuru sürecinin başlatılıp bitirilmesi doğru değil. Bir de sessizlik var ve bu da hayra alamet değil" şeklinde eleştirilerde bulundu

CHP'de aday adayları için başvuru sürecinin 19 Ekim'de sona ermesiyle beraber tüm adaylar ortaya çıkacak. Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı için de başvurular devam ederken kulislerde bazılarının aday adaylığı için ismi geçerken bazıları da "Bizden geçti" diyerek aday olmayı düşünmediğini ifade ediyor. "Bizden geçti" diyen isimlerden biri de DSP eski Milletvekili ve son kongrede CHP İl Başkanlığına adaylığını koyan ve Cengiz Sarıbay karşısında seçimi kaybeden Bekir Yurdagül. Yurdagül herhangi bir yere aday olmayacağını belirtirken partisine bir de eleştirisi olduğunu söylüyor.

 

BİR DURGUNLUK VAR

Gazetemize konuşan Yurdagül, "Bu saatten sonra bir yere aday olmak gibi bir düşüncem yok. Dolduruşa gelecek yaşı da atlattık. Burada görev partiyi yönetenlere düşüyor. Bu kenti taşıyabilecek arkadaşlarımızın da parti yönetimlerini göreve çağırması gerekiyor. Bir durgunluk var. Partimizin bu denli sessizliği hayra alamet değil. Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği yapabilecek yüzlerce arkadaşımız var. Bir an önce harekete geçilmeli. Fikrimiz alındığı takdirde biz de katkı sunmaya hazırız" dedi.

 

ÖNCE YÖNTEM BELİRLENMELİYDİ

Devamında aday adaylık başvuru süreci ile ilgili de eleştiride bulunan Yurdagül, "Aday belirleme yöntemi açıklanmadan aday adaylarının başvuru sürecinin başlatılıp bitirilmesi partimiz açısından doğru değil. Öncelikle aday belirleme yöntemi belirlenmeliydi. Zaman da çok daraldı" ifadelerine yer verdi

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem